Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak zesvětlit vlasy přírodní cestou?

Fotografie: Blondýnka si fénuje vlasy
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Snad každá žena si někdy řekla, jaké by to bylo změnit barvu vlasů. Zatímco ze světlých na tmavé to jde poměrně snadno, obráceně už to tak jednoduše nejde. Jak zesvětlit vlasy co nejrychleji a nejbezpečněji? Nejrychlejší, ovšem i tou nejméně vhodnou metodou zesvětlení, je peroxid vodíku. Ačkoliv se dočtete na různých stránkách, že se jedná o bezpečnou metodu zesvětlení vlasů, pravdou je, že až tak bezpečná zase není.

Pokud jste si někdy koupila barvu na vlasy s obsahem peroxidu v obchodě a sama se doma pokoušela o zesvětlení, zřejmě víte, že výsledek ideální nebyl. Vlasy po domácím barvení mohou vypadat krepatě, pokožka hlavy je podrážděná až svědivá a v horším případě vám vypadá mnohem více vlasů než je denním standardem. A samozřejmě odbarvení ve většině případů dopadá katastroficky.

Místo krásné a zářivé blond barvy jsou vaše vlasy nazrzlé nebo nažloutlé. Proto domácí barvení bez zkušeností či kosmetického kurzu barvení vlasů nedoporučujeme zkoušet na vlastní pěst. Místo toho se pojďme podívat na tipy, jak zesvětlit vlasy přírodní cestou bez rizika, že si je spálíte nebo poškodíte.

Barevné odstíny vlasů a možnosti přírodního zesvětlení

Pokud jsou vaše vlasy blonďaté nebo tmavě blond, pak se můžete těšit na viditelnou změnu. Nicméně, zesvětlení u tmavých až černých vlasů bude viditelné jen minimálně nebo vůbec. Proto, aby zesvětlení přírodními prostředky fungovalo, je potřeba, aby vaše vlasy byly světlé a jemné.

Citronová šťáva a vitamín C

Nejčastěji využívaná je citronová šťáva v kombinaci s kondicionérem. Samotná citronová šťáva může být pro vaše vlasy extrémně agresivní a vzhledem k její vysoké kyselosti se může stát, že si vlasy spálíte. Proto se podle informací zveřejněných na webu www.teenvogue.com doporučuje smíchat citronovou šťávu s kondicionérem nebo kokosovým olejem. Díky tomu bude maska na vlasy vyvážená a nedojde k poškození.

Pokud máte doma vitamín C v prášku, pak ho můžete smíchat s vodou a za použití rozprašovače nanést po celé délce na vlasy. Vitamín C rozjasní vlasy a odstraní minerální usazeniny.

Tip: Zjistěte, jak pečovat o vlasy po celý rok, aby byly stále zdravé a krásné

Zdroj: Freepik.com

Jablečný ocet lehce zesvětlí prameny vlasů

Jablečný ocet jemně zesvětlí vlasy a zároveň působí jako rozpouštědlo nahromaděné mastnoty. Stačí smíchat 1 díl octa s 6 díly vody a opláchnout s nimi vlasy. Jestliže vydržíte a budete tento vlasový oplach opakovat několikrát do týdne, docílíte tak i světlejšího odstínu vlasů.

Heřmánek a citron

Smícháním silného heřmánkového čaje a citronu také můžete své vlasy o jeden až dva odstíny zesvětlit. Jen pozor na to, že tato kúra vám vlasy může také vysušit, a proto se po odstranění masky doporučuje nanést ještě kondicionér a vlasy nechat zregenerovat.

Na kúru budete potřebovat 5 pytlíčků heřmánkového čaje – poměr vody bude cca na 2 hrníčky čaje a ¼ šálku citronové šťávy. Vzhledem k tekuté konzistenci je potřeba použít rozprašovač a nanést po celé délce vlasů. Následně na sluníčku nechte oschnout. Po osušení vlasy opláchněte a použijte na závěr kondicionér.

Vlasová maska med a skořice – vítěz v přírodním zesvětlování vlasů

Vlasovou masku smíchanou z medu a skořice jsme zařadili sice na závěr, ale jedná se o naprostou špičku v zesvětlení vlasů za pomoci přírodních přípravků. Med obsahuje stopové množství peroxidu vodíku, které se aktivuje přimícháním skořice. Směs stačí nanést na vlasy a dostatečně dlouho ji tam ponechat. Dostatečně dlouho jsou alespoň 4 hodiny. Díky tomu můžete vlasy zesvětlit až o 2 barevné odstíny.

Směs si připravíte jednoduše z 1 polévkové lžíce skořice, 2 lžic medu a 1 lžíce olivového oleje. V případě, že po promíchání bude směs příliš hustá, pak můžete přidat ještě kondicionér na vlasy. Nechte odležet aspoň 30 min, aby se zaktivoval peroxid vodíku a naneste na vlasy a upevněte kadeřnickou čepicí. Ideální je nechat působit tuto masku přes noc, pokud se v tom necítíte dobře, pak nechte působit kdykoliv přes den alespoň 4 hod.

Tip: Vyzkoušejte také našich 6 tipů na nejúčinnější domácí masky na vlasy

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama