Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak vyhnat moly z kuchyně šetrně a bez chemie

Fotografie: Mol
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Zbavte se molů a vyžeňte tyto potvůrky ze spíže navždy. S létem přichází i „molová sezóna“ a ačkoliv se nejedná o nikterak nebezpečný hmyz, rozhodně není příjemné, když se vám ve spíži tyto malé potvůrky množí. Na světě existuje více než 160 000 druhů molů, ovšem pouze některé z nich najdete u vás ve spíži. Zjistěte, kde se moli množí nejvíce a jak se jich zbavit krok po kroku. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod jak se zbavit molů v kuchyni jednou provždy.  Vyzkoušejte citronovou trávu, která krásně voní, vydesinfikuje vám vzduch v místnosti a působí blahodárně na psychiku. 

Kde se moli množí nejvíce?

Kde se nejčastěji moli množí a jak tomu předcházet? Nejraději mají mouku, ořechy, cukr, sušené houby, těstoviny, polévky a další zásoby. V případě, že je nádoba špatně uzavřená, je to chvilka pro moly. Proto doporučujeme vše pevně uzavírat a nenechávat mouku, těstoviny a další pochutiny otevřené.

Jak se zbavit molů v kuchyni krok po kroku

Jakmile se moli nastěhují, čeká vás trochu více práce, abyste se jich zbavili jednou provždy. Můžete využít nabídku různých postřiků, které si můžete jednoduše zakoupit. Ovšem zde nikdy nemáte 100 % jistotu, že přípravky jsou čistě přírodní a nebudou mít vliv na vaše zdraví. Proto doporučujeme raději vyzkoušet tento postup předtím, než se rozhodnete vyrazit do obchodu.

1. Vůně cedru moly odpuzuje

Vůně feromonů v cedru moli přímo nesnáší. Proto doporučujeme vyzkoušet cedrový olejíček, který můžete naředit s vodou a pomocí rozprašovače nastříkat do jejich blízkosti.

2. Sušené bylinky pomohou

Také sušené bylinky pomohou. Vyzkoušejte kombinaci hřebíčku, rozmarýnu a tymiánu. Uvidíte, jak rychle zabalí kufry. Pokud si zakoupíte esenciální olejíčky a naředíte je vodou, pak si můžete vytvořit i přírodní postřik proti molům na oblečení, nebo olejíčky naplnit difuzér a zbavit se formou aromaterapie těchto nechtěných návštěvníků. Pokud vás trápí hmyz v bytě, poradíme vám, jak si vyrobit domácí přírodní repelent, kterému se hmyz rád vyhne.

Fotografie: Mol aneb jak se zbavit molů v kuchyni
Zdroj: Freepik.com

3. Pečlivě ukliďte místo, kde se moli vyskytují

Úklid je samozřejmostí. Pečlivě zbavte všechna místa postižená moly prachu a nečistot. Vysajte a utřete pečlivě vše, aby byly odstraněny i nevylíhnuté larvy. Nezapomeňte vyklepat sáček od vysavače, aby se vám v něm nemnožili. Po pečlivém úklidu utřete tato místa ještě octem smíchaným s vodou. Ano, vůně nebude ideální, ale moli už se nevrátí.

4. Larvy na oblečení odstraníte mrazem či praním

Našli jste larvy na oblečení? Pak doporučujeme oblečení na 24 hodin zmrazit, abyste si byli jisti, že larvy jednou provždy odstraníte. Oblečení byste měli dát do mrazáku až po vyprání, a to ještě mokré, pokud nemáte možnost vysušit ho v sušičce. V případě, že můžete oblečení vysušit v sušičce, pak perte i sušte na co nejvyšší teploty.

5. Jablečný ocet jako past na moly

A na závěr ještě lákadlo, kterému žádný mol neodolá, a to je jablečný ocet. Nalijte ho do mističky a pozorujte, jak moli i bez pozvání na hostinu dorazí. V misce s octem, pivem či vínem se velké množství molů utopí samo.

Tip: Zjistěte také, jak se zbavit octomilek a připravte jim past.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama