Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak se zbavit slimáků bez chemie

Fotografie: Jak se zbavit slimáků bez chemie
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Pro každého zahradníka jsou slimáci noční můrou, ale nemusíte hned sahat po chemii. Naučíme vás, jak se zbavit slimáků bez chemie a udržet svou úrodu v bezpečí.

Jak se slimáci rozmnožují?

Slimáci jsou opravdu šikovní v reprodukci. Každý dospělý slimák může naklást až 200 vajíček najednou, a to třikrát za sezónu! Vajíčka kladou do vlhké půdy a cca do měsíce se z nich vylíhnou další mladí a silní slimáci. Je nutné dodat, že vajíčka slimáků bez úhony přežijí i zimu. Pokud se jich proto nezbavíte včas, budete jich mít na jaře a v létě plné záhonky.

Jak tedy zničit vajíčka slimáků

Pojďme si tedy nejprve říct, jak zničit vajíčka slimáků a předejít tak jejich vylíhnutí. Slimáci jsou odolní, ale jejich vajíčka lze zlikvidovat efektivně a bez chemie. Vyzkoušet můžete postřik z octa.

  • Smíchejte vodu s octem v poměru 1:1 a aplikujte na místa, kde by se vajíčka mohla skrývat. Ocet pomůže vajíčka zničit a zároveň zamezí tvorbě nových slimáků.

V případě, že už vajíčka slimáci nakladli, pak bude nutné zničit samotné slimáky. Pokud nejste příznivci chemie a chcete vaši úrodu ochránit zcela přírodně, máme pro vás několik tipů.

Zdroj: Freepik.com

Jak ochránit úrodu před slimáky a zbavit se jich zcela bez chemie

Vyzkoušejte několik jednoduchých, ale efektivních metod, které ochrání vaše rajčata, hrášek a další zeleninu před slimáky.

  • Pivní past: Slimáci milují pivní pěnu. Nalijte do misky pár centimetrů piva a nechte ji přes noc na zahradě. Ráno se budete divit, kolik slimáků do ní spadlo. Pro ně to bude oslava, pro vás úspěch!
  • Kávová sedlina: Vytvořte bariéru z kávové sedliny kolem svých rostlin. Slimáky odradí a zároveň prospěje půdě. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou!
  • Vůně bylin slimáky odradí: Dalším způsobem jsou bylinky, jako např. levandule, šalvěj nebo lichořeřišnice. Tyto bylinky slimáci rozhodně nemusí a vyhnou se vašim záhonkům obloukem.
  • Kamínky či skořápky od vajec: Posypat okolí vašich záhonků můžete také rozdrcenými skořápkami nebo kamínky.
  • Vyvýšené záhony: Ačkoliv jsou slimáci šikovní, ne všichni jsou zdatní, a pokud jim cestu k potravě znepříjemníte, taktéž to splní svůj účel.
  • Posbírejte ty malé potvůrky: Můžete je také posbírat ručně, ale to nedoporučujeme, vzhledem k tomu, že útok na vaši úrodu pořádají v noci. První dva tipy budou pro vás tedy určitě efektivnější a vy se v klidu můžete vyspat.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou chránit úrodu před slimáky. Užijte si péči o zahrádku a až se jednoho dne budete dívat na svá rajčata, uvědomíte si, že ta snaha stála za to!

Tip: Pokud vás trápí mšice na zahradě, připravili jsme pro vás 6 tipů, jak se mšic zbavit.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama