Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak se zbavit oparu – bylinky a domácí léčba

Fotografie: Opary na spodním i vrchním rtu
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Trpíte na opary a hledáte rady a tipy ze světa bylin a přírodního léčitelství, které by vám pomohly zbavit se těchto nevzhledných puchýřků? Opar na rtu není nic příjemného, někdy se objeví jeden, jindy více. Zjistěte, co způsobuje opar a jak se těchto nevzhledných vřídků zbavit.

Co způsobuje opary

Opary jsou způsobeny virem herpes simplex, známým také pod názvem HSV-1. Bohužel je nutné říct, že ve chvíli, kdy vás tento vir dostane, už se ho nikdy nezbavíte a ve vašem těle zůstane už napořád. Vzbudit jeho aktivitu pak může stres, snížená imunita, menstruace, hormonální změny, dlouhá doba na slunci, únava nebo třeba i návštěva zubaře.

Projevy aneb jak poznat opar

Opary se objevují nečekaně a ze začátku vás postižené místo začne svědit až lehce pálit a kůže na rtu bude nezvykle napnutá. Inkubační doba je 2-6 dnů. V této fázi se opar začne tvořit a objeví se puchýřek, který následně nateče a praskne. Dále se mohou objevit symptomy podobné jako u chřipky – teplota, bolest hlavy a únava.

Doplňujte vitamíny a minerály

Pokud se vám objeví opar na rtu, doporučuje se do jídelníčku zařadit potraviny, které obsahují velké množství vitamínu C, zinku a vitamíny skupiny B. Potraviny obsahující vitamín C, jeho množství a denní doporučenou dávku najdete v tomto článku. Potraviny bohaté na zinek jsou čočka, fazole, cizrna, ořechy, vločky, hnědá rýže nebo vejce.

Zdroj: Freepik.com

Připravte si bylinnou směs pro posílení imunity

Bylinná směs z kopřivy, violky trojbarevné, květu měsíčku, lipového květu, řebříčku, kořene lopuchu a pampelišky je nejlepším pomocníkem při opakovaných oparech a pomůže vám posílit imunitu.

Postup: Všechny zmíněné bylinky smíchejte ve stejném poměru (2 lžíce) a zalijte litrem vroucí vody. Poté pijte 1 sklenici této bylinné směsi (ideálně 2x denně).

Dále se doporučuje v případě vzniku oparu užívat doplňky stavy obsahující třapatku nachovou – 100 mg/3 tabletky denně. Třapatka nachová se pyšní mnoha léčivými účinky. Dokáže zlikvidovat viry a bakterie v lidském těle a pomáhá tak imunitnímu systému v boji s nákazou.

Prevence aneb jak se chránit před opary

Jak se chránit před opary nebo spíše před nakažením tímto virem? V první řadě je důležité dodržovat hygienická pravidla a vyhýbat se situacím, kde byste se mohli nakazit. Například líbání při seznamování může být jednou z nich. O kartáček na zuby, strojek na holení nebo ručník se nikdy s nikým nedělte. Stejně jako o příbor či sklenici/flašku vody. Zapojte do jídelníčku více ovoce, zeleniny, a naopak vynechte takové potraviny či nápoje, které snižují obranyschopnost, např. alkohol, sladkosti.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama