Mladá paní - lifestyle magazínReklama

Jak se zbavit oparu – bylinky a domácí léčba

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Trpíte na opary a hledáte rady a tipy ze světa bylin a přírodního léčitelství, které by vám pomohly zbavit se těchto nevzhledných puchýřků? Opar na rtu není nic příjemného, někdy se objeví jeden, jindy více. Zjistěte, co způsobuje opar a jak se těchto nevzhledných vřídků zbavit.

Co způsobuje opary

Opary jsou způsobeny virem herpes simplex, známým také pod názvem HSV-1. Bohužel je nutné říct, že ve chvíli, kdy vás tento vir dostane, už se ho nikdy nezbavíte a ve vašem těle zůstane už napořád. Vzbudit jeho aktivitu pak může stres, snížená imunita, menstruace, hormonální změny, dlouhá doba na slunci, únava nebo třeba i návštěva zubaře.

Projevy aneb jak poznat opar

Opary se objevují nečekaně a ze začátku vás postižené místo začne svědit až lehce pálit a kůže na rtu bude nezvykle napnutá. Inkubační doba je 2-6 dnů. V této fázi se opar začne tvořit a objeví se puchýřek, který následně nateče a praskne. Dále se mohou objevit symptomy podobné jako u chřipky – teplota, bolest hlavy a únava.

Doplňujte vitamíny a minerály

Pokud se vám objeví opar na rtu, doporučuje se do jídelníčku zařadit potraviny, které obsahují velké množství vitamínu C, zinku a vitamíny skupiny B. Potraviny obsahující vitamín C, jeho množství a denní doporučenou dávku najdete v tomto článku. Potraviny bohaté na zinek jsou čočka, fazole, cizrna, ořechy, vločky, hnědá rýže nebo vejce.

Zdroj: Freepik.com

Připravte si bylinnou směs pro posílení imunity

Bylinná směs z kopřivy, violky trojbarevné, květu měsíčku, lipového květu, řebříčku, kořene lopuchu a pampelišky je nejlepším pomocníkem při opakovaných oparech a pomůže vám posílit imunitu.

Postup: Všechny zmíněné bylinky smíchejte ve stejném poměru (2 lžíce) a zalijte litrem vroucí vody. Poté pijte 1 sklenici této bylinné směsi (ideálně 2x denně).

Dále se doporučuje v případě vzniku oparu užívat doplňky stavy obsahující třapatku nachovou – 100 mg/3 tabletky denně. Třapatka nachová se pyšní mnoha léčivými účinky. Dokáže zlikvidovat viry a bakterie v lidském těle a pomáhá tak imunitnímu systému v boji s nákazou.

Prevence aneb jak se chránit před opary

Jak se chránit před opary nebo spíše před nakažením tímto virem? V první řadě je důležité dodržovat hygienická pravidla a vyhýbat se situacím, kde byste se mohli nakazit. Například líbání při seznamování může být jednou z nich. O kartáček na zuby, strojek na holení nebo ručník se nikdy s nikým nedělte. Stejně jako o příbor či sklenici/flašku vody. Zapojte do jídelníčku více ovoce, zeleniny, a naopak vynechte takové potraviny či nápoje, které snižují obranyschopnost, např. alkohol, sladkosti.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Relaxin

Reklama

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Více informací: Podrobnosti o cookies.