Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak se zbavit octomilek? Nachystejte jim past

Fotografie: dospělá octomilka
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Kdo by neznal octomilky. Především ženám přidávají v letním období vrásky na čele. Jsou jich hejna a libují si na místech, kde jsou zbytky jídla, slupky od ovoce, ohryzky, rozlité šťávy a další dobroty s vysokým obsahem fruktózy. Existuje více než 1500 druhů octomilek a nejvíce z nich se vyskytuje v tropických částech světa. Ty, co se pasou na zbytcích jídel, si představíme v článku a poradíme vám 3 způsoby, jak se zbavit octomilek.

Octomilky kladou 10 – 20 vajec najednou

Druh, který známe my z našich domovů, se jmenuje octomilka obecná. Její osud není vůbec jednoduchý. „Ovocné mušky“ nebo také „banánové mušky“, jak se jim říká, se nejčastěji využívají k laboratorním výzkumům či jako krmivo. Jsou veliké od 2 mm – 4 mm, záleží na druhu. Na zbytky ovoce nakladou vajíčka, ze kterých se vylíhnou larvy, které se na ovoci živí a rostou. Počet zralých vajíček je různý a záleží opět na druhu octomilky. Ty naše běžně kladou 10 – 20 vajíček a vývoj trvá 7 – 60 dnů podle druhu.

A jak se zbavit octomilek v domácnosti

Ačkoliv jsou neškodné, mít octomilky v domě značí, že se někde kazí kus ovoce či slupky od banánu, a to pro žádnou ženu není dobrá zpráva. Tudíž prvním krokem, jak se zbavit octomilek, je generální úklid. Vyházet staré ovoce z ledničky či misky na ovoce a celou „zamořenou“ oblast vyčistit a zbavit tak octomilky potravy. Jakmile je uklizeno, připravit past.

Zdroj videa: BRIGHT SIDE OFFICIAL

Past č. 1 – Jablečný ocet ve skleničce

Už podle názvu je jasné, že budeme k přípravě pasti potřebovat:

  • skleničku
  • jablečný ocet
  • potravinářskou folii
  • gumičku
  • jehlu, špejli nebo cokoliv, co udělá malou dírku do folie

Postup:

  • Dno skleničky naplňte jablečným octem
  • Vezměte potravinářskou folii a překryjte s ní vršek skleničky tak, aby byla napnutá a upevněte gumičkou.
  • Jehlou či špejlí vytvořte malé dírky do folie a rozmístěte takto vytvořených více malých pastí tam, kde se octomilky vyskytují.
Zdroj: Freepik.com

Past č. 2 – Staré pivo či víno ve flašce

Nemáte doma jablečný ocet, ale v ledničce vám stojí nedopité víno nebo pivo? Můžete ho využít taktéž k lovu. Princip je stejný jako u skleničky s folií.

Past č. 3 – Past na mušky s trychtýřem či papírovým kornoutem

Pokud nemáte jablečný ocet, stačí slupka od banánu a třeba kus jablka. Pokud jablečný ocet máte k dispozici, přidejte ho k této pro octomilky velmi lákavé směsi a umocněte vůni kazícího se ovoce. Následně vložte trychtýř do sklenice (zavařovačka) a opět dejte na místo, kde se ty malé potvůrky vyskytují. Místo trychtýře můžete použít také papírový kornout a vložit do směsi.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama