Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak se zbavit černých teček? Vyzkoušejte přírodní pleťové masky

Fotografie: Žena před zrcadlem se snaží vymáčknout černou tečku na čele
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Černé tečky na nose či tváři jsou častým pozůstatkem či formou akné. Nejčastěji na ně trpí teenageři v pubertálním věku s mastnou pletí. Na pohled pleť působí unaveně a na dotek hrubě. Především pro dívky v pubertálním věku mohou být černé tečky velký problém. Jak se zbavit černých teček a vypořádat se s nimi jednou provždy? Poradíme vám, které kosmetické přírodní přípravky jsou nejvhodnější a proč se černé tečky na obličeji tvoří.

Proč vznikají černé tečky

Černé tečky jsou v podstatě otevřené ucpané kožní póry. Když se pór uzavře, vznikne klasické akné s bílou hlavičkou. Pokud zůstane otevřený, vznikne černá tečka. Tečky nejsou černé, protože by pleť byla znečištěna, ale protože mastnota a mrtvá kůže, které ucpávají póry, zčernají ve chvíli, kdy přijdou do kontaktu se vzduchem. Jak se těchto nevzhledných pupínků zbavit?

Jak se zbavit černých teček

Zbavit se černých teček není zrovna jednoduché. Jestliže vás láká si černou tečku prsty vymáčknout, pak musíte ovšem počítat také s rizikem, že vám zůstane na obličeji malá jizvička. Poradíme vám, jak se černých teček zbavit přírodní cestou bez nutnosti manuálního zásahu.

Odličovací kosmetické přírodní přípravky na mastnou pleť

Spousta žen i dívek se snaží zakrýt černé tečky make-upem. Jestli patříte mezi ně, nezapomínejte na pravidelné ranní a večerní čištění pleti. Sáhněte po odličovací pleťové vodě, která je vhodná pro mastnou pleť s obsahem bylinného extraktu s názvem Protektin.

Tip: Přečtěte si článek „Jak na správné čištění pleti, typy pro mastnou i suchou pleť“ a dopřejte své pleti hloubkovou přírodní péči.

Doporučit můžeme pleťovou vodu Visage Oil, která je jemná a šetrná k pleti a vhodná pro mastnou pleť. Navíc obsahuje pouze přírodní oleje, vzácné esence a již zmíněný bylinný extrakt Protektin. Následně si můžete doma připravit jednoduchou pleťovou masku z jílu. Jak na to si řekneme v následujícím odstavci.

Zdroj: Freepik.com

Maska z jílu na černé tečky

Jílové masky jsou perfektními pomocníky při hloubkovém čištění pleti, proto se často využívají i při vzniku černých teček. Využít můžete jakýkoliv typ jílu – zelený, bílý i růžový. Dále pro přípravu pleťové masky budete potřebovat kvalitní rostlinný olivový, mandlový olej nebo arganový olej.

Příprava masky je vskutku snadná. Stačí smíchat 2 polévkové lžíce s několika kapkami oleje a podle hustoty přilévat po lžících vlažnou vodu. Vše promícháte, až vám z toho vznikne kašovitá hmota a můžete nanášet. Nechte působit cca 10 min, ovšem dávejte pozor na to, aby vám maska na obličeji úplně nezatvrdla. Poté byste ji museli drhnout a pleť by trpěla. Následně omyjte a opakujte několikrát týdně.

Pleťová maska s aktivním uhlím

Černé uhlí je známé svými léčivými účinky při střevních potížích. Ale také ho najdete v kosmetických produktech určených pro péči o pleť. Pleťová maska z černého uhlí dokáže vytáhnout černé tečky a zmenšit póry. Vyrobit si ji můžete jednoduše doma.

Černé uhlí seženete v jakékoliv lékárně. Doma ho rozdrťte a smíchejte s vodou tak, abyste vytvořili hustou pastu. Tu pak naneste na obličej a nechte působit cca 10 – 15 min. Nakonec opláchněte a opakujte několikrát týdně. Uvidíte, že černé tečky zmizí stejně rychle, jako se objevily.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama