Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak připravit ovesné vločky na 5 různých způsobů

Fotografie: ovesné vločky s borůvkami a malinami
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Jak připravit ovesné vločky chutně a zdravě? Ovesné vločky skrývají mnoho nutričních látek, které jsou pro lidský organismus nepostradatelné. V jídelníčku by neměly chybět, pokud držíte dietu, vzhledem k jejich nízkému obsahu kalorií. Dále obsahují antioxidanty, jsou bohaté na vitamíny a minerály a fungují i jako prevence proti zácpě díky vysokému obsahu vlákniny. Poradíme vám, jak je zpracovat – ať už jako snídaňové menu nebo k chutné a rychlé svačince.

1) Lívance bez cukru z ovesných vloček a banánu

Lívance bez cukru z ovesných vloček a banánu přijdou k chuti nejen k snídani, ale hodí se i jako lehká večeře, svačinka nebo oběd. Rozhodně je nabídněte dětem, u nás se na stole dlouho neohřejí. Zdravý recept je bez použití cukru i tuku, a pokud se chcete udržet fit a nepřibrat, lívance z ovesných vloček rozhodně doporučujeme.

Nakoukněte do naší kuchařky a vyzkoušejte zdravý recept na lívance z ovesných vloček a banánu.

2) Trhanec bez cukru

Pokud máte chuť na trhanec, ve zdravé fit variantě vám nejen zachutná, ale také dodá tělu potřebné vitamíny a další nutriční látky a dobije vám energii na celý den. Ačkoliv by název trhanec mohl vzbuzovat pocit, že se jedná o jídlo pro chudé, budete se asi divit, že první, kdo ochutnal „trhanec“ v jeho prvotní formě, byl rakouský císař František Josef. Proto se můžete setkat s názvem císařský trhanec, ale jen velmi zřídka. Náš trhanec je ve formě fit receptu a je vhodný pro každého, kdo si chce udržet pěknou postavu a zároveň jíst zdravě.

Vyzkoušejte trhanec bez cukru s ovesnými vločkami na snídani či svačinu.

3) Banánový cheesecake

Banánový cheesecake s ovesnými vločkami zachutná celé rodině. Příprava je oproti prvním dvěma receptům sice trochu delší, ale výsledek stojí rozhodně za to. Zdravý recept nadupaný nutričními látkami je vhodný na snídani, svačinu i lehkou večeři.

Navštivte naši online kuchařku a vyzkoušejte recept na banánový cheesecake.

Zdroj: Freepik.com

4) Ovesné sušenky

Klasika v podobě ovesných sušenek nesmí v našem výčtu skvělých ovesných receptů chybět. Ovesné sušenky s banánem jsou skvělou svačinkou pro všechny malé uličníky. Ve škole jim přijdou k chuti, dodají potřebné minerály i energii na další náročné hodiny. Příprava vám nezabere více než 30 min a celá rodina si pochutná.

Vyzkoušejte recept na ovesné sušenky z naší kuchyně a dopřejte si zdravou svačinku i snídani.

5) Pohankovo-ovesná kaše s mákem, kokosem a kiwi

Co se stane, když smícháte pohanku a oves? Vznikne vám neskutečně dobrá pohankovo-ovesná kaše, stačí přidat mák, kokos a kiwi a snídaně je na stole. Ať už hledáte tip na zdravou snídani pro děti či dospělé, tato ovesná kaše zachutná celé rodině. Snídaně, která zabere max. 10 min, ale dodá energii na celý den.

Navštivte naši online kuchařku a připravte si pohankovo-ovesnou kaši s mákem, kokosem a kiwi.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama