Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak odstranit pigmentové skvrny na kůži přírodní cestou

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Pigmentové skvrny na kůži nejsou nebezpečné a ohrožují nás leda tak esteticky. Nejčastěji vznikají na tváři, krku a rukou – tedy na místech, která jsou vystavována slunci. Zbavit se jich můžeme hned několika způsoby a my dnes zvolíme přírodní cestu. Jak tedy na pigmentové skvrny bez zákroků dermatologa a přípravků z drogerie?

Jak pigmentové skvrny vznikají?

Pigmentové skvrny na kůži vznikají zvýšenou produkcí melaninu. Jedná se o pigment, jehož tvorbu v kůži spouští sluneční záření. Je to přirozený způsob ochrany kůže. Když je však pigmentu melaninu nadbytek, může na kůži vzniknout pigmentová skvrna. Ta nevyčnívá nad povrch kůže. Je viditelná svou tmavší barvou, než je okolní kůže. Pigmentové skvrny mohou vznikat i v těhotenství – tehdy je označujeme jako „melasma“. Tyto skvrnky vznikají vlivem hormonálních změn, které v těhotenství nastávají. Jedná se o kosmetický problém, se kterým můžete bojovat zcela přirozeně. Už naše babičky věděly, jaké prostředky ze spíže si s pigmentovou skvrnou nejlépe poradí.

Jak lze pigmentové skvrny odstranit?

Ještě dříve, než se pustíme do výčtu tipů, které pigmentové skvrny odstraní přirozeně, pojďme si povědět, že s nimi lze bojovat i nejrůznějšími krémy a kosmetickými séry nebo návštěvou dermatologa. V kosmetických studiích se skvrny odstraňují laserem, chemickým peelingem, mikrojehličkováním, kryoterapií a dalšími metodami. V neposlední řadě je dobré zmínit, že proti vzniku pigmentových skvrn lze bojovat, a to hlavně dodržováním zásad bezpečného opalování a vystavování se slunci.

Tipy pro přírodní odstranění pigmentových skvrn na kůži

Existuje řada přírodních tipů, které učiní vaše pigmentové skvrny méně viditelnými. Je však nutné si přiznat, že na rozdíl od krémů, které koupíte v drogerii, a zákroků v kosmetických studiích, se jedná o mnohem pomalejší metodu. Dané přípravky je potřeba aplikovat pravidelně (a to až 2x denně) po dobu minimálně čtyř týdnů, aby byla změna patrná (mnohdy trvá zesvětlení o dost déle).

Tip: Vyzkoušejte přírodní krém na pigmentové skvrny a dopřejte své pokožce účinnou přírodní péči.

Jablečný ocet a v něm obsažená kyselina octová

Jablečný ocet je praktickým pomocníkem ve spíži. Využijete ho při vaření, úklidu nebo v kosmetice. V jablečném octu obsažená kyselina octová totiž zesvětluje pigmentaci, a proto jablečný ocet nanášejte naředěný s vodou v poměru 1:1 minimálně 2x denně po dobu několika týdnů. Ocet na pleť bude zároveň působit antisepticky.

Citrón a v něm obsažená kyselina citrónová

Hned po octu můžete doma v rámci boje proti pigmentovým skvrnám sáhnout po citrónu. Ten totiž jednoznačně zesvětluje, a to díky obsaženým ovocným kyselinám (kyselina citrónová), které narušují povrch kůže a skvrny viditelně zesvětlují.

Zelený čaj a v něm obsažené polyfenolické sloučeniny

Na pigmentové skvrny na kůži můžete vzít i zelený čaj, který obsahuje polyfenolické sloučeniny, které pleť zesvětlují a vyživují. Ta pak působí svěže a jasně.

Červená cibule a její účinná složka allium cepa

Kdo by to byl řekl, že červenou cibuli využijete i jinak než do polévky? Obsahuje zesvětlující složku allium cepa, která je součástí mnoha zesvětlujících krémů. Vy můžete šťávou z červené cibule mazat své pigmentové skvrny několikrát za den. Účinek se dostaví za několik týdnů.

Zdroj: Freepik.com

Aloe vera a jeho zesvětlující aloin

A dalším zesvětlujícím pomocníkem je aloe vera, které se běžně na pleť používá – třeba i proto, že urychluje hojení ran a regeneraci popálené kůže. Aloe vera toho však umí mnohem více. Díky látce aloinu umí zesvětlit i tmavé pigmentové skvrny. Opět na to budete potřebovat trpělivost a pravidelnost v nanášení.

Sójové mléko

Sójový extrakt je jednou z přírodních věcí, které kosmetické přípravky na zesvětlení skvrn často obsahují. Má výrazný zesvětlující účinek. Najdete ho však také v sójovém mléce. Do něj pak stačí namáčet vatový tampónek a skvrny potírat několikrát za den. Je to však pracné a výsledek se dostaví nejdříve za pár týdnů pravidelné aplikace.

Černý čaj

Řekli byste, že černý čaj pigmentovou skvrnu o to více ztmaví? Opak je pravdou. Složky obsažené v černém čaji mají zesvětlující účinek. Černý čaj stačí uvařit obvyklým způsobem. V tomto případě oceníte spíše koncentrovanější tekutinu, a proto hrneček nenalévejte do plna. Do čajového odvaru pak namáčejte pleťové tampónky a pigmentové skvrny potírejte minimálně 2x denně po dobu jednoho měsíce.

Kefír

Také mléčné kyseliny působí na pleť povzbudivě. Kyseliny narušují povrch kůže, což způsobuje, že se stává světlejší. Kefír proto také dokáže zesvětlit pigmentové skvrny a zároveň pleť krásně vyživí.

Lékořice

Lékořice má výrazný zesvětlující účinek a na pleť má komplexní regenerační účinek. Působí na staré pigmentové skvrny a je prevencí nově vznikajících. Lékořice sjednocuje tón pleti.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama