Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak na naše zdraví působí vitamin E?

vitamín E v potravinách

Probiosan Inovum

Reklama

Určitě vám nemusíme říkat, že jedním z důležitých vitamínů, které by vašemu tělu určitě neměly chybět, je vitamin Ev tucích rozpustný antioxidant, který má pozitivní vliv nejen na naše zdraví, ale i na zdravou pokožku a jiskru v oku. Proč je vitamín E tak důležitý pro naše zdraví a jaké jsou jeho účinky? Na to si společně odpovíme v dnešním článku!

Kde vitamin E najdete?

Hned na začátek možná nebude na škodu zmínit, že vitamin E najdete – když už to tolikrát opakujeme, že ho lidské tělo potřebuje, rozhodně nic nezkazíme tím, když vám dáme pár tipů, kde ho najdete:

  • avokádo
  • špenát
  • slunečnicová semínka
  • pšeniční klíčky
  • kokosový olej
  • olivový olej
  • ořechy

Vitamin E a jeho účinky

Teď už se dostáváme k tomu, co vás možná zajímá ze všeho nejvíce: jaké zdravotní přínosy má vitamin E na naše zdraví a proč se vyplatí pohlídat si jeho dostatečný příjem?

Zpomaluje tvorbu vrásek

Hned první pozitivní přínos vitaminu E ocení především ženy: dokáže totiž zpomalit proces stárnutí a s ním neodmyslitelně spojený vznik vrásek – drobných vějířků, které se nejčastěji tvoří kolem očí, úst a na čele. Před zubem času nikdo neuteče, jednoho dne dožene úplně každého z nás, nicméně s pomocí vitaminu E můžete jeho působení oslabit a postarat se tak o to, že se vám vrásky nezačnou tvořit při první možné příležitosti.

Podporuje růst vlasů

Nejen ženy, ale určitě i muže bude jistě zajímat, že vitamin E výrazně podporuje růst vlasů. Obsažen je například v arganovém oleji. Ten se vmasíruje do pokožky vlasů a působí regeneračně. Zatímco někdo se může pyšnit hustou, bujnou kšticí, někdo má na hlavě tzv. pár chlupů a několik vlasů navíc by mu určitě přišlo vhod. Pakliže i vy máte pocit, že by vám více vlasů neuškodilo, pak byste měli dbát na přísun tohoto vitaminu, který se může pyšnit antioxidačními vlastnostmi, díky kterým opravuje poškozené vlasové folikuly a zabraňuje tzv. korozi tkáně, čímž stimuluje zdravý růst vlasů.

Pomáhá proti popraskaným rtům

Měli jste někdy popraskané rty? Pak určitě víte, jak nepříjemné to je – navíc drobné prasklinky mohou i bolet, což je opravdu radost. Na popraskané rty je vitamin E opravdu skvělý pomocník, protože díky němu budou vaše rty krásně jemné, hebké a měkké.

Léčí roztřepené konečky

A opět tu máme něco, co bude zajímat především čtenářky. Jistě s námi budete souhlasit, že roztřepené vlasy prostě nevypadají dobře. Příčinou jejich oslabení a následného třepení se přitom může být hned několik – fénování, žehlení, časté barvení, vystavování sluníčku atp.

Řešení je ale velice jednoduché a vy ho určitě už tušíte: vitamin E! Ten totiž dokáže poškození vlasových konečků zvrátit a co víc – uvést je opět do krásného a zdravého stavu! Při výběru vlasové kosmetiky se proto poohlížejte po výrobcích, které v sobě tento zázračný vitamin obsahují. Vyzkoušejte Argan Oil z našeho e-shopu Klub Energy Tábor a dopřejte si přírodní vlasovou i pleťovou péči.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama