Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak detoxikovat tělo a mysl za sedm dní aneb detoxikační týdenní program

Fotografie: Žena pije smoothie
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Léto je tady, dny jsou delší a slunce jasnější, takže je ideální čas začít s detoxikací a obnovou organismu. Detoxikace vám nejen pomůže cítit se co nejlépe, ale může také přinést řadu zdravotních výhod, jako je lepší trávení, lepší imunitní systém, snížení zánětů, lepší spánek a další. Vydejme se tedy na detoxikační cestu počínaje 1. dnem a podívejme se na několik jednoduchých návrhů, které vám pomohou začít.

Den 1: Začněte pozitivním myšlením

Každou cestu za zdravím a pohodou je potřeba začít pozitivním myšlením. Věnujte dnes nějaký čas přemýšlení o tom, proč se do detoxu pouštíte. Co si od něj slibujete a jaké drobné změny můžete udělat ve své každodenní rutině a životním stylu, abyste tuto cestu podpořili?

Výhody detoxikace

Než začneme s detoxikací, je důležité pochopit různé důvody, proč chcete očistit tělo. Důvodů může být více. Je to kvůli hubnutí, zlepšení hladiny energie, lepšímu spánku nebo jen celkově lepšímu zdraví a pohodě? Pochopení různých výhod detoxikace vám pomůže soustředit se na to, proč to děláte, a odklonit se od všeho, co by mohlo vaši cestu sabotovat.

Stanovte si realistické cíle

Žádná detoxikační cesta není úspěšná, pokud si hned na začátku nestanovíte realistické cíle. To vám pomůže udržet si odhodlání, držet se správné cesty a poskytne vám to lepší představu o tom, čeho můžete při detoxikaci reálně dosáhnout. Při stanovování cílů jde především o nalezení rovnováhy, stanovte si cíle, které jsou krátké a dosažitelné, a snažte se, aby vás na cestě nezahltily.

Dodržujte pitný režim

Pokud chcete detoxikovat a resetovat své tělo, pak je klíčové zajistit, abyste byli řádně hydratovaní. Dodržujte pitný režim a snažte se denně vypít přibližně 8-10 sklenic vody, abyste své tělo udrželi v co nejlepší kondici. Bylinné čaje a spousta čerstvého ovoce a zeleniny vám také pomohou doplnit hydrataci a podpořit tak tuto cestu.

Den 2: Zdravá snídaně pro váš lepší den

Další důležitou součástí detoxikační cesty je začít každý den výživnou a zdravou snídaní. Ta vám dodá energii, kterou potřebujete na celý den, a zároveň vám pomůže naladit se na celý následující den. Vyzkoušejte vejce na páře s čerstvým ovocem a zeleninou, ovesné vločky na noc nebo smoothie z ekologických surovin.

Rozhýbejte své tělo

Při detoxikaci je důležité rozhýbat tělo, protože fyzická aktivita pomáhá uvolňovat toxiny potem a může také pomoci snížit hladinu stresu a úzkosti. Vyjděte si na ranní procházku, zaběhejte si nebo zvažte návštěvu kurzu jógy či meditace.

Vyhněte se zpracovaným potravinám

Zpracované potraviny jsou plné konzervačních látek, přísad a nezdravých tuků, které mohou mít škodlivý vliv na celkové zdraví a pohodu. Během své detoxikační cesty se zaměřte na plnohodnotné potraviny plné živin, které mají mnoho vitamínů, minerálů a vlákniny.

Dopřejte si dostatek odpočinku

Tělo potřebuje čas na odpočinek a regeneraci, proto se ujistěte, že během detoxikační cesty máte dostatek kvalitního spánku. Příliš málo nebo narušený spánek může mít negativní vliv na vaše hormony, chuť k jídlu, metabolismus a celkové zdraví. Zaměřte se na 7-9 hodin spánku denně, a pokud máte problém usnout, zkuste si předtím dát horkou koupel nebo relaxační cvičení.

Den 3: Pijte bylinné čaje a detoxikační potraviny

Pokud chcete podpořit svůj detox, bylinné čaje mohou poskytnout širší škálu výhod, jako je podpora trávení a zajištění hydratace, podpora relaxace a zklidnění mysli a těla. Mezi nejvhodnější bylinné čaje patří zázvor, heřmánek a pampeliška, které mohou podpořit detoxikační procesy, podpořit trávení a poskytnout celkový uklidňující účinek.

Detoxikační potraviny mohou pomoci urychlit očistný proces a je nezbytné je během cesty zařadit. Potraviny jako artyčoky, chřest, grapefruit, avokádo a kapusta mohou pomoci podpořit přirozený proces detoxikace vašeho těla.

Den 4: Jděte na procházku a využijte plody přírody

Čtvrtý den naší týdenní cesty za změnou zdravého životního stylu se zaměříme na to, co jíme, a na kontakt s přírodou.

Zařazení většího množství rostlinných potravin do našeho jídelníčku je skvělý způsob, jak začít. Rostlinná jídla jsou plná základních živin, vitamínů a minerálů a poskytují nám všechny stavební kameny, které potřebujeme pro zdravé tělo a život.

Přínosem může být také pobyt venku na čerstvém vzduchu. Nic se nevyrovná dobré procházce, která povzbudí kreativitu a rozhýbe naše tělo. Navíc je venku tolik přírodních divů, které můžeme objevovat. Spojením s přírodou můžeme získat tolik potřebný odpočinek od našeho rušného života a dát si příležitost ocenit její krásu. Navštívit můžete např. energetická místa v České republice.

Zdroj: Freepik.com

Den 5: Uvědomte si, co jíte

Pátý den naší cesty věnujme čas tomu, abychom si uvědomili, co a jak jíme. Všímavé stravování nám umožní spojit se s jídlem, které konzumujeme, a vychutnat si každé sousto. Jíst se záměrem nám pomáhá vytvořit si pozitivní vztah k jídlu a zajišťuje, že prostřednictvím uvědomělé konzumace vyživujeme své tělo.

Kromě vědomého stravování zlepšujme svůj jídelníček také snížením příjmu kofeinu a alkoholu, zvýšením příjmu vlákniny a zvažme užívání detoxikačních doplňků stravy, které přirozeně pročistí naše tělo.

Den 6: Suché kartáčování, jóga a relaxace

Šestý den naší cesty se zaměřme na fyzickou a duševní relaxaci. Suché kartáčování je skvělý způsob, jak zlepšit krevní oběh, snížit celulitidu a udržet pokožku čistou. Do své rutiny můžeme také více zařadit jógu a mindfulness.

Kromě toho může být prospěšné dát si teplou koupel a procvičovat uvolňování všech emocí, které cítíme a které nám nedělají dobře a vyčerpávají naši energii.

Den 7: Zamyšlení a oslava

Dosáhli jsme konce naší cesty a je čas ohlédnout se zpět a zamyslet se nad našimi úspěchy. Průběžná výživa našeho těla a mysli v průběhu celého týdne nám pomůže udržet se na správné cestě, takže se ujistěte, že si uděláte čas na zdravou stravu, hydrataci a dobrý noční odpočinek.

A co je nejdůležitější, udělejte si čas na oslavu svých úspěchů. Často zapomínáme udělat krok zpět a odměnit se, ale měli bychom si uvědomit, že naše tvrdá práce stojí za to. Není snadné změnit svůj život a návyky, proto se poplácejte po zádech a dopřejte si něco výjimečného.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama