Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jak chránit vlasy před sluncem

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Společně s létem přichází také náročnější a komplikovanější péče o naše vlasy. Jejich hlavním nepřítelem je slunce, mořská a chlorovaná voda… tedy věci, bez kterých si léto ani neumíme představit. Naštěstí existují způsoby, jak vlasy před sluncem chránit.

Co vlasům způsobí slunce?

Slunce má negativní vliv nejen na kůži, ale i na vlasy, které v první řadě vysouší. Suché vlasy se pak hůře upravují, jsou náchylnější na další poškození a nevypadají vůbec dobře. Slunce také poškozuje vlasové kutikuly. Jedná se o ochrannou vrstvu vlasu, která je vlivem poškození propustnější. Do takto poškozeného vlasu prostupuje více škodlivého záření a zároveň takový vlas není schopný udržet svou hydrataci. Slunce vlasy také zesvětluje. O takzvané vyšisování barvy se postará nejen u barvených vlasů, ale také u přírodního odstínu. Nejvíce na slunci trpí přirozeně světlé vlasy, vlasy odbarvené, sušší vlasy nebo vlnité a kudrnaté vlasy.

V létě vlasy poškozuje nejen sluníčko, ale také:

  • mořská voda
  • chlorovaná voda
  • větší množství potu

Léto dává vlasům zabrat, a proto se vyplatí více o ně pečovat.

Co v létě udělat pro své vlasy?

Jak své vlasy před sluncem ochránit? Téměř podobně jako svou kůži. V první řadě bychom vám měli doporučit, abyste se na sluníčku zdržovali co možná nejméně. Ale copak to jde, když jsou prázdniny a dovolené? Proto si raději kupte slušivý slaměný klobouk, kšiltovku nebo jinou pokrývku hlavy, kterou vlasy ochráníte. Máme pro vás i další tipy.

Přírodní šampóny a balzámy na vlasy

Produkty na vlasy vybírejte tak, aby vlasy co nejvíce hydratovaly a poskytovaly jim ochranu. Přírodní šampóny a balzámy na vlasy nezatěžují tolik jako produkty se silikony. Navíc tyto produkty vůbec nemusí být jedinou zbraní ve vašem arzenálu. Existují i různá séra s UV filtry, která vlas obalí a chrání ho před slunečním zářením. Použít můžete i olejíčky, které hydratují suché konce vlasů.

Zdroj: Freepik.com

Antioxidanty a vitamín E

Antioxidanty jsou neocenitelným pomocníkem a v létě k nim můžete přidat i omlazující vitamín E. Antioxidanty společně s vitamínem E, které můžete doplňovat buď v rámci doplňků stravy, nebo pestrou stravou, ochrání vlasové buňky před volnými radikály.

Omezení další zátěže pro vlasy

Je jasné, že pokud jste zvyklí své vlasy nějakým způsobem upravovat – fénem, žehličkou nebo kulmou, budete v tom chtít přirozeně pokračovat i v létě. Právě to ale není úplně nejlepší řešení. Další tepelná zátěž vlasům určitě neprospěje. Alespoň v létě byste mohli přehodnotit způsob úpravy vašich vlasů a poskytnout jim větší prostor pro regeneraci. Kadeřníci dokonce doporučují své vlasy přes léto nebarvit. Je to pro ně velká zátěž, a navíc je to zbytečné, protože od moře se zákonitě vrátíte ve stavu, jako byste u kadeřníka vůbec nebyli. V případě, že si budete chtít vlasy zesvětlit, pak vyzkoušejte naše tipy, jak zesvětlit vlasy přírodní cestou.

Ochrana vlasové pokožky

Aby byly zdravé vlasy, musí být zdravá také pokožka hlavy. Největším rizikem je pro ni v létě spálení od slunce. Použít na ni můžete speciální ochranné přípravky určené na letní péči o pokožku hlavy. Od věci není použití opalovacího krému, po něm však budete mít mastné vlasy.

Péče o konečky vlasů

Každá žena ví, že je marné lpět na délce vlasů, když kvalita konečků vlasů pokulhává. Hlavně během léta by se měly konečky vlasů pravidelně zastřihávat, aby byly v kondici.

Léto je pro vlasy velmi náročným obdobím. Když do něj ale vstoupíte s tím, že o své vlasy hodláte maximálně pečovat, nemusí na nich zanechat známky poškození. Prostě o své vlasy pečujte minimálně stejně dobře jako o pokožku celého těla. Z léta pak vyváznete s krásnou hřívou bez poškození.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama