Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Hýčkejte své srdce a cévy – bylinky a přírodní péče

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Bylinky na srdce nabízí nejen uklidňující aroma, ale také pozoruhodné účinky pro zdraví našeho nejcennějšího orgánu. Připravili jsme pro vás 10 bylinek, které podporují zdraví srdce a cév.

Udržujte srdíčko ve formě aneb bylinky na srdce

Naše srdce si zaslouží nejlepší péči. Příroda nám nabízí pomoc ve formě bylinek, které mají vynikající vliv na zdraví srdce a cév. Připravili jsme pro vás 10 bylin, které vaše srdce i cévy udrží v té nejlepší formě.

1) Srdečník obecný (Leonurus cardiaca)

Srdečník obecný je dlouho ceněn pro své schopnosti posilovat srdce a podporovat srdeční rytmus. Jeho uklidňující účinky pomáhají uvolnit stres a napětí a snižují tak dopad negativních účinků na srdce.

2) Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)

Levandule má uklidňující účinky na nervový systém a pomáhá kromě jiného snížit krevní tlak. Je také známá svým antioxidačním potenciálem, který podporuje zdraví srdce.

3) Květ šípku (Rosa canina)

Květ šípku je bohatý na vitamín C a antioxidanty, které chrání buňky srdce před stresovými faktory. Pomáhá také udržovat pružnost cév a zlepšuje prokrvení.

4) Heřmánek pravý (Matricaria chamomilla)

Heřmánek je známý uklidňujícími účinky na nervový systém a pomáhá snížit stres a úzkost, které negativně ovlivňují činnost srdce. Obsahuje flavonoidy, které podporují zdravou funkci cév.

5) Máta peprná (Mentha x piperita)

Máta není pouze osvěžující, ale také podporuje zdravý průtok krve a uvolňuje napětí ve stěnách cév. Obsahuje mentol, který pomáhá uvolnit svaly.

6) Česnek (Allium sativum)

Česnek obsahuje alicin, látku, která snižuje hladinu cholesterolu v těle a tím podporuje zdraví cév. Pravidelná konzumace česneku je spojována se sníženým rizikem srdečních onemocnění.

Zdroj: Freepik.com

7) Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides)

Rakytník obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které podporují zdravý krevní tlak a zlepšují funkci cév. Vitamíny a antioxidanty obsažené v rakytníku posilují imunitní systém a chrání srdce před stresovými vlivy.

8) Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis)

Rozmarýn obsahuje látky, které podporují zdravý průtok krve a zlepšují paměť. Důležité je zmínit také antioxidanty, které snižují zánětlivé procesy v těle.

9) Pelyněk (Artemisia absinthium)

Pelyněk má tradiční využití při podpoře trávení, což může mít pozitivní vliv na celkové zdraví. Přispívá k odstranění toxinů z těla, to může pomoci snížit zátěž pro srdce.

10) Bazalka (Ocimum basilicum)

Bazalka obsahuje flavonoidy, které působí jako antioxidanty a mohou chránit srdce před stresovými faktory. Má také protizánětlivé účinky a podporuje zdravou cévní funkci.

Tip: Navštivte náš e-shop Klub Energy Tábor a vyberte si z bylinných přípravků na srdce a cévy. V nabídce najdete bylinné koncentráty, krémy a další doplňky stravy s obsahem zmíněných bylinek.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama