Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Housenice červená: Zvláštně vyhlížející houba, ale velmi zdravá!

Fotografie: Housenice červená
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Housenici červenou znáte možná pod názvem housenice čínská (Cordyceps militaris), lze ji zahlédnout pouze ve vyšších nadmořských výškách, a to nejčastěji nad 3500 metrů, v horských oblastech Tibetu, Sichuan a Yunnan. Jedná se o parazitickou houbu, jejíž výtrusy parazitují na housence motýla Thitarodes armoriacanus.

Sklerocium neboli tvrdý útvar spletený hyfami vyplní chitinovou schránku. Pro další vývoj se housenka zahrabává pod půdu. Tento koloběh může trvat až šest let. Po přibližně této době vyráží ze zeminy hlavičkovitý útvar nazývaný stromatum – červenohnědé barvy, který dosahuje délky 8-10 centimetrů. V tomto stavu dochází k výtrusu dalších spor, které napadají další larvy.

Historie použití Cordyceps militaris

Housenice červená má nespočet zdravotních výhod. Kde pomáhá, to se můžete dozvědět níže.

  • Rakovinné bujení – Jedno z nejobávanějších onemocnění vůbec. Je známo, že Cordyceps zabraňuje rozšiřování rakovinných buněk do cévního a lymfatického řečiště. Nejčastěji jsou připisovány kladné účinky Cordycepsu na rakovinu plic, lymfomu, fibrosarkomu, rakovinu prsu, varlat a střeva.
  • Podpora imunitního systému – Cordyceps je dokonalou podporou pro imunitní systém. Ovšem dokáže také v určité situaci imunitní systém potlačit. Tato skutečnost je vítána zejména u chronických zánětů, autoimunitní onemocněních a jiných.
  • Snižuje cukr v krvi – Po užívání Cordycepsu může docházet ke snížení glykémie, také glykovaný hemoglobin nalezený v krvi začne klesat a tkáň slinivky se začne regenerovat.
  • Ničení volných radikálů – Volné radikály lidské tělo takzvaně zahubí, ale pokud jich je přespříliš, tělo si vyžádá pomoc. Jedinou pomocí tedy budou antioxidanty, které by měly být přijímány. Cordyceps se řadí mezi nejlépe hodnocené antioxidanty, které volné radikály neutralizují.
  • Napříč stárnutím – Nejenže vaše pleť bude rozzářená, ale také celkový organismus bude oživenější a zdravější.
  • Sexuální aktivita – Cordyceps pomůže celému tělu, tudíž by bylo k údivu, kdyby tuto kategorii vynechal. Díky této účinné houbě se po podání v těle může zvýšit tvorba testosteronu, což podporuje tvorbu spermií, ale i počet, pohyb a kvalitu. U žen Cordyceps prokrvuje reprodukční orgány a zvyšuje prožitek ze sexuální touhy.

Tip: Vyzkoušejte doplňky stravy s housenicí čínskou, doporučit můžeme Pelargin, přírodní doplněk stravy, podporuje produkci cytokinů, duševní pohodu, nervovou soustavu, svaly. Výborný při stresu a navození pohodové nálady.

Zdroj: Freepik.com

Látky obsažené v Cordycepsu

Cordyceps kladně ovlivňuje celý organismus, nikoli jen jeho části.

  • Nukleotidy – Ovlivňují imunitní systém a posilují je. Sloučeniny, které tomuto faktu přispívají, jsou: guanosin 5-monofosfát, adenosin 5-monofosfát, uridin 5-monofosfát. Navíc u chudokrevných lidí podpoří vstřebávání železa ze zažívacího traktu.
  • Steroly – Obsahuje steroly na uzdravení zbytnělé prostaty, bojuje proti rakovinným buňkám, kvasinkám a bakteriím. Omezí vstřebávání cholesterolu ze střev a regeneruje ledviny.
  • Bílkoviny – Cordyceps, i když je rostlinného původu, obsahuje velké množství bílkovin. Mimo bílkoviny zde můžete profitovat i z aminokyselin a esenciálních aminokyselin, které tělo samo nevytváří.
  • Vitamíny a minerályvitamín D, E, K a C, selen, zinek, hořčík, železo, vápník, sodík, draslík.

Pěstování housenice červené

Pro svou vzácnost bude housenice červená (Cordyceps) velmi těžko dohledatelná v přírodě a zároveň její pěstování bude méně možné. Nejvhodnější a nejúčinnější kmen mycelia se nazývá CS-4, vyvinutý podle DNA Cordycepsu. Takto uměle vypěstovaná housenice je velmi podobná té přírodní a roste mnohem rychleji a vytrvale.

Zajímavosti

Věděli jste, že poslední rok vývinu houby, a to v letních měsících, bude housenka definitivně usmrcena kvůli mykotoxinům produkovaných houbou, a následně přímo z hlavy larvy vystoupá vzhůru stromatum? Obrovskou zvláštností je, že vývoj houby trvá klidně až šest let, kdežto život motýla trvá od několika málo dnů do jednoho roku.

Tip: Extrakt z cordycepsu najdete také v Qi Coffee, vyzkoušejte ranní kávu trochu jinak.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama