Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Heřmánkový čaj: Zázračný všelék našich babiček

Fotografie: Heřmánkový čaj
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Zažíváte stresové situace, máte potíže usnout a toužíte po kýžené chvilce plné relaxace? Připravte si magický nápoj z heřmánku, který rozjasní váš den, zažene chmurné myšlenky a pomůže překonávat každodenní problémy s větší lehkostí.

Heřmánkový čaj a jeho relaxační účinky

Voňavý heřmánkový čaj se používá tradičně ke zklidnění těla a roztěkané mysli. Obsahuje mnoho cenných přírodních látek, mezi které patří například flavonoidy a terpeny. Ty se mohou pochlubit relaxačními a protizánětlivými vlastnostmi.

Pravidelné pití heřmánkového čaje uvolňuje a přispívání ke snížení stresu, napětí a úzkosti. Dopřejte si šálek bylinného nálevu ve večerních hodinách, pomůže zkrátit dobu potřebnou k usnutí a zlepšit kvalitu spánku. Obsažené antioxidanty navíc chrání buňky před oxidačním stresem, působí proti zánětu, a proto podporují celkové zdraví.

Další úžasné benefity heřmánkového čaje

Látky obsažené v heřmánkovém čaji mohou zmírnit podráždění žaludku a nepříjemné nadýmání. Po voňavém šálku by měly sáhnout také ženy, pokud trpí silným premenstruačním syndromem nebo mají bolestivé křeče během menstruace.

Zdroj: Freepik.com

Tradičně se používá nálev z heřmánku také při nachlazení a často se vracejících virózách, protože má schopnost účinně posilovat přirozenou obranyschopnost organismu. A pokud ho použijete ve formě obkladů, zmírníte kožní vyrážky, akné a urychlíte hojení drobných poranění.

Jak si připravit heřmánkový čaj

Bylinný nálev se připravuje z čerstvých nebo sušených květů heřmánku pravého. Na 250 ml vody použijte přibližně 1 čajovou lžičku sušených nebo až 2 lžičky čerstvých květů.

Květy dejte do šálku a zalijte vroucí vodou. Zakryjte a nechte louhovat přibližně 10 až 15 minut. Pak nálev sceďte a ještě teplý popíjejte. Heřmánkový čaj můžete také vychladit v lednici, doplnit ledem a citronem. Rázem z něj vykouzlíte zdravý a zároveň příjemně osvěžující nápoj.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama