Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Dopřejte své pleti kvalitní podzimní péči

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Léto se už pomalu, ale jistě loučí a podzim se nezadržitelně blíží. Během letních měsíců dostala naše pleť řádně zabrat. Podíl na tom mají nejen ostré sluneční paprsky a slaná nebo chlorovaná voda, ale také voděodolné make-upy a odličovací prostředky. Na podzim bychom měli své pleti poděkovat tou nejlepší podzimní péčí a dopřát jí odpočinek a možnost relaxace a regenerace. Kdo by si myslel, že s končícím létem si naše pleť sama odpočine, je na omylu. Deštivé dny, mlhavá rána, chladné a větrné počasí – to vše jsou faktory, které dávají naší pleti na podzim pořádně zabrat.

Čištění pleti na podzim

Čištění pleti by mělo být v tomto období šetrnější a jemnější. Vyhněme se čisticím prostředkům, které vysušují pokožku. Ideální je používat měkké přírodní odličovací prostředky na olejové bázi. Ideálním parťákem na odličování pleti je přírodní přípravek Visage Oil s obsahem vzácných olejů. Doporučuje se čistění pleti ve večerních hodinách, kdy už nemusíme nikam ven. Čistění před odchodem z domu v sychravém a chladném počasí pleti neprospívá.

Hydratace pleti

Hydratační krémy, které jsme používali v létě, je potřeba vyměnit za hutnější hydratační krémy, které jsou vhodné do chladného počasí. Vybírat bychom měli krémy s vysokým obsahem vitamínu A, zinku a přírodních olejů. Tyto tři složky chrání naši pokožku před ztrátou vlhkosti a vytváří ochrannou bariéru proti negativním vlivům vnějšího prostředí (změny počasí, smog, prach). Vyberte si z naší nabídky přírodní kosmetiky krémy pro každý typ pleti a nechte se hýčkat přírodou.

Peeling a maska

Ani na peeling bychom neměli v podzimních měsících zapomínat. Peeling velice šetrně a účinně odstraňuje mrtvé kožní buňky z povrchu kůže. Peelingy jsou vhodné pro každý typ pleti. Správná aplikace spočívá v nanášení na navlhčenou (nikoliv mokrou) pleť. Peeling nanášíme rovnoměrně a jemnými pohyby. Následně je dobré použít pleťovou masku. Pleťových masek je na trhu velká škála, obecně však platí jedno pravidlo. Hutné masky je dobré nahradit sheet maskou, která dobře hydratuje, vyživuje, regeneruje, zjemňuje pleť a v neposlední řadě zpomaluje proces stárnutí.

Zdroj: Freepik.com

Vitamíny

  • vitamín C – je základem pro naši pleť i náš organismus, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, snižuje míru únavy a vyčerpání
  • glutathion – jedná se o antioxidant, který podporuje náš imunitní systém, detoxikuje, má dobrý vliv na naši pleť a její pružnost, podporuje regeneraci buněk
  • vitamín D3 – nejenže podporuje náš imunitní systém, ale přispívá také k normálnímu vstřebávání vápníku a fosforu a podílí se na procesu dělení buněk

Strava

Obzvlášť v podzimních a zimních měsících bychom měli věnovat zvýšenou pozornost tomu, co jíme. Základem dobře fungujícího imunitního systému, zdravé pokožky a odbourání únavy je pestrá strava bohatá na ovoce, zeleninu a bílkoviny a dostatek pitného režimu.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama