Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Domácí měsíčková mast pomůže k ošetření menších oděrek – recept naší babičky

Fotografie: Tinktura z měsíčku
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Měsíček lékařský kvete skoro na každé zahrádce. Z jeho květů je možné vyrobit si domácí měsíčkovou mastičku, uvařit si čaj nebo ho využít na tinkturu. Měsíčková mast je ideální k ošetření menších oděrek, ale také pomůže zklidnit pokožku při ekzémech či akné. Její domácí výroba není vůbec složitá, a jestli máte i vy měsíček doma, máme pro vás recept pro inspiraci, jak si ji vyrobit. Recept je lety prověřený, a účinky mastičky vám můžeme potvrdit na vlastní kůži.

Jaké jsou účinky měsíčkové mastičky a kdy ji použít

Měsíček lékařský se využívá jak zevně ve formě masti, tinktury či oleje, tak i vnitřně ve formě čajů. Jeho barevné květy zdobí zahrádky až do prvních mrazíků a působí tak i pozitivně na psychiku. Na pěstování není vůbec náročný a už v prvních letních dnech je možné ho na zahrádkách spatřit. Ve formě čaje ze sušených květů se nejčastěji užívá pro pročištění krve, pomáhá při různých vnitřních zánětech a látky v něm obsažené pozitivně působí na správnou funkci jater i žlučníku. Další jeho zdravotní výhody najdete v tomto článku. Měsíčková mast se hodí nejen při oděrkách, škrábancích, ale také při menších omrzlinách, popáleninách, na jizvy nebo při ekzémech pro zklidnění pokožky.

Recept na domácí měsíčkovou mast

Recept je snadný a během 2 dnů můžete mít mastičku připravenou v domácí lékárničce (ledničce) pro případ nouze.

Zdroj: Freepik.com

Ingredience:

  • 2 hrsti květů měsíčku lékařského
  • sádlo (nebo vazelínu) u nás připravujeme ze sádla 250 g

Postup:

  1. Nejprve si rozehřejte sádlo, pomalu, aby se vám nepřipálilo a odstavte.
  2. Vložte do něj květy měsíčku a nechte 24 hod v klidu a louhovat.
  3. Druhý den znovu sádlo s měsíčkem prohřejte a měsíček přes síto proceďte, aby vám zbylo pouze měsíčkové máslo.
  4. Vložte do nádobky, ve které chcete domácí měsíčkovou mast skladovat.
  5. Dejte do ledničky a je hotovo.

Využívat můžete kdykoliv bez omezení podle potřeby.

Bylinné krémy a mýdla Energy s měsíčkem lékařským

Pokud nemáte možnost vyrobit si vlastní mastičku z měsíčku a trpíte na křečové žíly, popraskané žilky, potřebujete léčit hemoroidy nebo zklidnit popáleniny či opruzeniny, pak můžeme doporučit terapeutický krém Ruticelit, který kromě měsíčku lékařského obsahuje extrakty z dalších mnoha bylinek a velmi účinně pomáhá při zmíněných potížích. Zkombinovat ho můžete s přírodním mýdlem Ruticelit a dopřát si dokonalou přírodní péči. Přírodní produkty Energy jsou vyrobeny na základě unikátní metody zvané Regenerace v Pentagramu v souladu s tradiční čínskou medicínou.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama