Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Domácí balzámy na rty, které si zamilujete

Fotografie: Mladá žena si natírá balzám na rty
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Po celý rok bychom měli dbát o rty a jejich výživu, aby nebyly popraskané a především, abychom se cítili dobře. Vysušené rty a popraskané koutky umí člověka pěkně potrápit. V obchodech najdete určitě spoustu balzámů na rty, ale víte, že doma můžete najít levnější a ekologicky šetrnější variantu? Vyrobte si doma vlastní balzám na rty, ušetříte nejen svou peněženku, ale budete také přesně vědět, co váš domácí balzám obsahuje a 100 % jistotu, že jeho složení je skutečně přírodní.

Dobrý a hlavně účinný balzám na rty je takový, který se může pochlubit promyšlenou směsí super výživných a hydratačních olejů, másla a dalších hydratačních látek, které udržují vaše rty pružné a plné. Hladké a jemné rty nejenže vypadají lépe, ale také se na ně snadněji nanáší make-up.

Vhodné ingredience pro výrobu domácího balzámu

Nejprve se pojďme podívat na vhodné ingredience, které se do balzámu na rty hodí. Ty pak můžete kombinovat nebo si vytvořit více balzámů a vyzkoušet, který vašim rtům bude vyhovovat nejlépe.

 • Včelí vosk

Včelí vosk je jednou z nejoblíbenějších ingrediencí v péči o rty. Pomáhá chránit rty před sluncem a hloubkově je vyživuje a obnovuje jejich vlhkost. Má také protizánětlivé vlastnosti, které rty zklidňují.

 • Olivový olej

Olivový olej je přírodní hydratační prostředek a udržuje rty jemné, vyživené a hydratované. Poskytuje také přirozenou ochranu před slunečním zářením. Dodává rtům plnější a hladší vzhled.

 • Kakaové máslo

Kakaové máslo je zdrojem antioxidantů a vitamínu E. Tyto složky zlepší vzhled vašich rtů a učiní je zdravějšími. Dokáže také zesvětlit pigmentaci rtů.

 • Vazelína

Vazelína pomáhá uzavřít vlhkost díky přítomnosti minerálních olejů v ní. Dokáže udržet vodu déle než oleje a vosky.

 • Bambucké máslo

Bambucké máslo pomáhá vytvářet ochranou bariéru a udržovat tak vlhkost rtů. Má neuvěřitelné hydratační účinky díky bohatému obsahu vitamínu E a A.

Zdroj: Freepik.com

3 recepty na domácí balzám na rty

Recepty na domácí balzám na rty nejsou nijak náročné a vaše rty budou vyživené po celý rok.

 Balzám na rty s kakaovým máslem

Postup: 

Začněte rozpouštěním vosku v hrnci s dvojitým dnem. Jakmile se rozpustí více než polovina, začněte po troškách přidávat kakaové máslo. Když se obojí zcela rozpustí, přidejte kokosový olej a dobře promíchejte. Odstavte hrnec z ohně, přidejte levandulový olej a znovu promíchejte. Směs nalijte do malých skleniček a nechte ztuhnout.

Grapefruitový balzám na rty s bambuckým máslem

 • 1 polévková lžíce ricinového oleje
 • 1 polévková lžíce bambuckého másla
 • 2 polévkové lžíce kokosového oleje
 • ½ čajové lžičky grapefruitového esenciálního oleje

Postup:

Na mírném plamenu začněte rozpouštět bambucké máslo, ricinový a kokosový olej. Jakmile je směs tekutá, stáhněte ji z ohně a přidejte grapefruitový olej. Směs přelijte do skleniček a nechte ztuhnout.

Tónovaný balzám na rty s vazelínou

 • 1 ½ polévkové lžíce vazelíny
 • ½ polévkové lžíce šťávy z červené řepy (jakýkoliv potravinářský prášek na barvení)
 • ½ lžičky medu

Postup:

Do skleněné misky dejte vazelínu a med. Přidejte šťávu z červené řepy a bez míchání ohřívejte 30 sekund v mikrovlnné troubě. Jakmile se směs zcela rozpustí, pořádně ji promíchejte a přendejte do skleničky.

Takto připravené domácí balzámy na rty mají trvanlivost 8–10 měsíců. Věříme ale, že tak dlouho vám stejně nevydrží a brzy budete dělat další várku.

Pokud nemáte čas nic vytvářet a hledáte tip na přírodní balzám na rty, pak vám můžeme doporučit 100% přírodní pečující balzám na rty Droserin balm z našeho e-shopu Klub Energy Tábor a dopřát si tak šetrnou a účinnou přírodní péči.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama