Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Doháníte jídlo pozdě večer? Odhalte negativní dopady na vaše zdraví!

Probiosan Inovum

Reklama

Dnešní době je po všech směrech hodně uspěchaná a hektická. Většina z nás někdy něco nestíhá – povinnosti v práci, starosti o rodinu, snaha věnovat nějaký čas sami sobě a věnovat se oblíbeným koníčkům. Tohle všechno si žádá čas, a jak jistě víte, každý z nás ho na začátku nového dne dostane stejně: 24 hodin. Pak už záleží na každém z nás, jak s tímto časovým úsekem naložíme.

Nemusíte se stydět, pokud i vy patříte k lidem, kteří žijí ve spěchu, a často během dne nestíháte pořádné jídlo. Možná se i vám často stává, že jídlo doháníte až pozdě večer, když se konečně dostanete domů, uspíte děti, poklidíte domácnost, vyřešíte nedořešené věci a alespoň na okamžik se zastavíte. Napadlo vás ale někdy, že vaše noční nálety na ledničku nebo spíž plnou jídla mohou mít negativní dopad na vaše zdraví?

Jíst pozdě večer se nevyplácí

Dát si třeba jednou do měsíce pozdní večeři není žádný hřích. Ale stravovat se takhle celý týden? To už stojí za pováženou! Ať už je pro vás večeře jediným teplým jídlem během dne, nebo třeba jediným jídlem, které nemusíte jíst za pochodu nebo ve spěchu, ve svém vlastním zájmu se snažte, abyste do sebe jídlo neládovali horem spodem pozdě večer.

Škodíte tak svému zdraví a v následujících řádcích se dozvíte, jak.

Přibývání na váze

Nacpat se vydatnou večeří pozdě v noci a třeba jen pár chvilek před tím, než unaveni konečně ulehnete do postele, není příliš dobrý nápad. Proč? Sami sebe totiž tímto jednáním upisujete k tomu, že vám začne kolísat váha. Vaše tělo si ukládá tuky a to má za následek přibývání na váze, což především ženy určitě moc rády neuslyší.

Nemocné srdce

Jak je známo: srdce je hnací motor lidského těla. Co z toho plyne? Že by mělo být v zájmu každého z nás, aby bylo zdravé, odolné a vitální. Určitě i vy chcete, aby vaše srdce zdravě bilo a mělo se čile k světu. Pokud ale budete jíst pozdě večer, uštědříte mu spíše opačnou službu – pozdní konzumace jídla totiž může způsobit různé srdeční choroby.

Dokonce i výzkum prováděný v Dokuz Eylül University jasně poukazuje na souvislost mezi nočním pojídáním a vyšším rizikem srdečních onemocnění. Výzkumu se zúčastnilo 700 lidí a ti, kteří jedli pozdě v noci, trpěli vyšším krevním tlakem.

Problémy se spánkem

Nemůžete večer usnout? A dáte si chvilku před spaním něco k jídlu? Pak věřte, že i mezi tím může být souvislost! Pozdní noční jídlo má totiž negativní vliv na kvalitu vašeho spánku a dokonce může způsobit, že se vám nebude dařit usnout.

Výzkumy také poukazují na možnost výskytu nočních můr u lidí, kteří jedí pozdě večer a naládují si žaludek i méně jak 2 hodiny před tím, než se vydají do postele. Celé je to dáno tím, že jídlo nutí metabolismus pracovat a mozek se díky němu stává aktivnější, což zabraňuje tomu, aby se tělo celkově zklidnilo a vy jste mohli nerušeně spát.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama