Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Dieta, aneb jak si ulehčit zdravé stravování

Jak na zdravé stravování

Probiosan Inovum

Reklama

Při pojmu dieta se spoustě lidí doslova hrůzou ježí vlasy. Všeobecně je období diet a hubnutí považované za nudné a plné trápení a hladovění. To vše je ale velký omyl! Při dobře nastavené dietě nesmíme strádat hlady a také se musíme naučit, že je pro tělo i psychickou pohodu důležité si občas dopřát kvalitní „cheat-meal“ a zahřešit si bez ohledu na dietu. Jak na zdravé stravování a hubnutí bez strádání.

Vyvarujte se orientovaným dietám na suroviny

Každý organismus je naprosto jedinečný a z toho i pramení potřeba jedinečného přístupu, pokud se snažíme, jakkoliv o redukci váhy, či zlepšení životního standardu a zažívání.

Jedno ale máme všichni společné. Stejně jako auto na diesel nepojede na olej nebo benzín, tak ani my nemůžeme vyžít jen z části pro život podstatných surovin. Zdravé stravování je základ.

Ukázkou takové chyby jsou jednostranně orientované diety, které se především v posledních letech stávají stále „populárnější“ od rádoby profesionálních rádců. Určitě jsme se už setkali s dietami, jako je mrkvová, nebo rajčatová. Ze začátku to pochopitelně funguje, máte přeci sacharidy a tím pádem i energii.

Ale časem náhle začnou potíže v podobě horšího zažívání, únavy, návalů nálad a pak přijdeme na to, že taková dieta není rozhodně ideální. Jenže to už máme bohužel organismus rozházený. Krátká rada – každá dieta musí obsahovat pestrou stravu!

Tip: vyzkoušejte naše zdravé recepty, které zachutnají celé rodině

Všem změnám dejte dostatek času

Ani Řím nebyl postavený za den a úplně stejně se musíme postavit ke změnám stravování a návyků pro náš organismus. Pokud lidé dělají chyby, kterými si diety těžce znepříjemní, tak se často snaží tlačit na co nejrychlejší a nejlepší efekt. Velká chyba!

Nejen, že je to velký šok pro tělo fyzicky, ale především psychicky sami sebe unavíte a garantujeme vám jednu věc – diety takhle budete nenávidět. A to doslova. Pokud chcete něco změnit, začnete tedy hezky postupně.

Nevhodná dieta

zdroj: Pixabay.com

Chcete začít běhat? Tak první měsíc běhejte jen krátké trasy a jednou týdně –  pak postupně přidávejte. Chcete zásadně změnit vaše stravovací návyky? Než dojdete ke kompletnímu jídelníčku, tak zkoušejte, co vám chutná a nechutná a změny dávejte do svého života postupně.

Ve všech případech, pokud nejste zkušení sportovci jako například kulturisti, pro které jsou přechody ve stravování běžné, si tak svůj pokus o lepší zdraví jen znepříjemníte. A nakonec to většinou končí neúspěchem a postupně to lidé vzdají. Jaká je rada tentokrát? Netlačte na sebe a na své cíle – dělejte postupné kroky a věřte, že efekt se ukáže!

Poslouchejte své tělo

Naslouchejte svému tělu.  Stačí ho poslechnout. Pokud tělo říká ne, netlačte na pilu a nenuťte ho zacházet do extrémů – jedině byste si uškodili.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama