Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Co si připravit na dovolenou pro její hladký průběh aneb přírodní tipy pro vaše zdravé cestování

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Péče o zdraví není jednorázovou záležitostí. Jde o komplexní záležitost, a proto není důvod od ní upouštět ani na cestách. Jaké přírodní tipy zaručí, že své zdraví podpoříte i během cestování a na cestách vám nebude nic chybět?

Většinou je méně více

Při cestování (stejně jako v jiných životních situacích) dobře funguje pravidlo, že méně je někdy více. Dříve, než začnete své kufry a batohy plnit hromadou věcí, je potřeba si uvědomit, že cestování se vždy rovná nějaký nedostatek nebo nekomfort. Buď jste doma, nebo jste na cestách. Na cestách tedy nemůžete počítat s tím, že vám kryje záda komplexně vybavený domov – plná lékárnička, mrazák, spižírna, šatník. Chceme říct, že není nutné s sebou brát lék na zánět středního ucha, který třeba běžně máte v doma v lékárničce. Stejně tak není nutné mít nespočet triček. Co nejhoršího se asi tak může stát? Maximálně budou vaše děti o něco umazanější. Dobrou pojistkou, která kufr nezatíží, je kousek přírodního mýdla, které zničí skvrny, fleky a prádlo osvěží.

Vyhněte se stresu

Aby bylo vaše cestování nejen dobrodružné, ale i zdravé, vyhněte se stresu při plánování a balení. Zejména maminky mají tendenci ještě před dovolenou vše stihnout. Jsou tedy pod tlakem, ve stresu a dochází k oslabení organismu. Když tedy konečně nastane čas si užívat, skočí na ně vir a ony ulehnou nebo jsou unavené a vyčerpané. I před cestou je potřeba odpočívat, relaxovat a zbytečně se nestresovat.

Podpořte svou imunitu

Imunitní systém dostává během cestování zabrat. Ačkoliv se snažíme dodržovat základní hygienické návyky a ruce si myjeme a dezinfikujeme častěji kvůli cizímu prostředí, někdy to nestačí. Přitom můžete zdraví podpořit přírodně – například pomocí produktu GREPOFIT SPRAY. K jeho léčivým složkám patří šalvěj lékařská, třapatka nachová, ibišek lékařský a extrakt z grepových jadérek. Tento přírodní sprej je silným antioxidantem a posiluje přirozenou obranyschopnost organismu.

Stejně tak na imunitu pomůže:

 • vyvážený jídelníček
 • dostatečný přísun vitamínů a minerálů
 • dostatek spánku

Ochraňte sebe i své blízké před hmyzem

Dovolená v letním období je spojená se starostmi okolo hmyzu. Vyhnout se chceme převážně klíšťatům a komářím kousnutím. To však nemusí nutně znamenat, že kolem sebe začneme stříkat chemická oblaka. Víte, že je lepší na cesty zabalit přírodní tipy, než chemické repelenty? Kromě esenciálního oleje TICK a TACK od ENERGY, který výborně účinkuje proti komárům a jiným druhům hmyzu (odpuzuje i zmírňuje následky bodnutí), můžeme na odpuzení doporučit bylinky a bylinkové oleje z nich.

Mezi ně patří:

 • levandule lékařská
 • máta peprná
 • citrónová tráva
 • eukalyptus
 • rozmarýn a mnoho dalších
Zdroj: Freepik.com

Na utišení pokožky po bodnutí se pak z přírodní lékárničky hodí:

 • cibule
 • banánová slupka
 • přírodní antiseptické levandulové oleje – například tea tree olej

Přírodním způsobem pečujte o vaši pokožku

Dalším rizikem, kterému se na cestách nevyhnete, je sluncem spálená pokožka, případně její jiné alergické reakce. Ani pro tyto případy chemické přípravky nepotřebujete. K ošetření pokožky celé vaší rodiny se vám osvědčí lahvička DERMATON GEL od Energy. Gelová konzistence přípravku z přírodních látek, jako jsou aloe vera, echinacea, extrakt z granátového jablka, extrakt ze stévie, barbadoské třešně a zeleného čaje, působí na pokožku uklidňujícím, chladivým a protizánětlivým efektem.

K ošetření sluncem spálené pokožky také využijete:

 • levandulový olej (jednu jeho lahvičku využijete jako repelent i pro ošetření pokožky)
 • odvar z heřmánku
 • přírodní mast z aloe vera

Mějte po ruce dezinfekci

Ani během cestování není nutné zavírat oči nad špínou. Přírodní dezinfekci využijete pro mytí rukou tam, kde není voda, pro ošetření rány i pro dezinfekci ploch a prostorů.

Stačit vám bude:

 • lahvička pálenky, kterou nevypijete
 • ocet (především na dezinfekci ploch)
 • dostatečně dezinfekčně působí i sůl rozmíchaná v trošce vody

Kvalitně se stravujte a dodržujte pitný režim

Aby se vaše cestování obešlo bez zdravotních komplikací, je nutné dodržovat pestrý jídelníček. Tomu můžete během cestování dodat probiotika, která se postarají o posílení vašich střev. Důležitý je i pitný režim – nejlepší volbou je přitom čistá voda, která organismus ochladí a neobsahuje zbytečné cukry a další přídavné látky.

Není potřeba vzdávat se plné hygieny

Samozřejmé je i dodržování hygieny. To může být během cestování obtížnější. Ale opět se vraťme na začátek textu, kde říkáme, že komfort při cestování nemusí být stejný jako komfort doma. A proto s sebou nemusíte tahat zvlášť sprchový gel pro sebe, manžela nebo vaše dítě. Bohatě si postačíte s kostkou tuhého šamponu na vlasy a mýt se můžete pouze vodou. Tak jednoduché to je!

Je vidět, že pro zdravé cestování toho moc nepotřebujete. Mnoho přírodních přípravků může fungovat univerzálně. Nezatíží tak přírodu, vaše zdraví ani vaše cestovní zavazadlo.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama