Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Čím nahradit kávu a dobít baterky bez kofeinu

Fotografie: Zelený čaj
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Ranní rituál s hrnkem voňavé kávy je pro mnoho z nás naprostou samozřejmostí a není se čemu divit. Tento voňavý nápoj s kofeinem dokáže zázraky, pokud potřebujeme rychle „nakopnout“. Nadměrné pití kávy ovšem může způsobit žaludeční potíže. Obsah kávových zrn, co se týče kyselosti, se liší a aciditu kávy následně ovlivňuje především zpracování zrn, pražení zrn a následně samotná příprava kávy. Navíc je kofein látka, která nás sice dokáže povzbudit, ale ne na dlouho, a proto si ho tělo žádá víc a víc. O zbarvení zubů ani mluvit nemusíme. Správně bychom si měli po každém vypitém šálku kávy jít propláchnout dutinu ústní čistou vodou, ideálně vyčistit zuby, abychom si udrželi i při pití kávy krásný úsměv.

Jestliže hledáte alternativu za kávu, ať už kvůli zářivému úsměvu či z jiného důvodu, poradíme vám, čím nahradit kávu a dobít baterky i bez kofeinu.

Čím nahradit kávu? Čaje, které dodají energii nejen na chvilku

Ranní kávu můžete nahradit bylinkovým čajem, který vám dodá energii na mnohem delší dobu. Některé čaje či energetické přírodní nápoje sice také obsahují kofein, ale ve snížené míře a jejich hlavní výhodou je, že obsahují i další látky, které stimulují funkce nervového systému a pomáhají podporovat aktivitu mozku.

1) Matcha latté

Zelený čaj Matcha a jeho účinky jsou lety prověřené. Matcha pomáhá zvýšit kognitivní funkce mozku, obsahuje přírodní antioxidanty a pomáhá i při hubnutí. Ovšem z tohoto zeleného prášku si můžete jednoduše připravit i luxusní Matcha latté a nahradit tak ranní kávu zeleným a chutným nápojem, který vás udrží soustředěné, probuzené a ve formě nejen na chvilku.

K přípravě Matcha latté budete potřebovat:

Pokud máte doma malý mixér, nasypte do něj matcha prášek, vodu, přidejte mléko a sirup a zapněte na nejvyšší otáčky. Latté bude krásně nadýchané. Pokud mixér nemáte, stačí rozmíchat prášek v horké vodě, přidat mléko a následně sladidlo. A den může začít. V článku „Proč pít matcha čaj“ si můžete přečíst, jaké jsou další zdravotní účinky tohoto čaje.

2) Qi drink

Qi drink je ideální ranní volbou a náhradou za kávu. Navíc je zcela bez kofeinu. Jedná se o terapeutický nápoj, v jehož složení hraje hlavní roli slzovka obecná a Astragalus. Slzovka je v čínské medicíně využívána již od nepaměti. Využívá se především k detoxikaci organismu a jedná se o silný antioxidant. Dále obsahuje betakaroteny, draslík, vápník, hořčík, železo, měď, mangan, fosfor a zinek. Astragalus neboli kozinec blanitý je známý svými účinky především co se týče obranyschopnosti organismu. Jedná se o silný adaptogen i antioxidant. Qi drink pomáhá odstranit únavu, podporuje obranyschopnost organismu a navyšuje energii. Jeho účinky se ovšem dostaví pouze v případě dlouhodobého užívání. Zapojte Qi drink do svého ranního rituálu a uvidíte, že na kávu brzy zapomenete.

Zdroj: Freepik.com

3) Qi coffee

Nechcete se vzdát kávy úplně, ale chcete zdravější variantu s menším obsahem kofeinu a vyšším obsahem zdraví prospěšných látek? Pak je tu Qi coffee. Tomuto terapeutickému drinku se detailně věnujeme v článku Qi Coffee aneb není káva jako káva. Kofeinu obsahuje opravdu málo, konkrétně 4 – 4,5 %. Ale co tuto kávu dělá mnohem zajímavější, a především zdravější, jsou medicinální houby – cordyceps a reishi. Chuť je velmi podobná klasické kávě, ale je mnohem jemnější. Povzbuzující účinky Qi Coffee jsou dlouhodobé, a to díky jejímu složení. Navíc se budete cítit více soustředění, méně unavení, a to po dlouhou a dlouhou dobu.

4) Nápoj z prášku Acai

Bobule Acai nabízí mnoho benefitů pro zdraví. Jedná se o superpotravinu, která kromě jiného má velmi příznivý vliv na rychlé posílení energie a odstranění únavy. A to ihned. V případě, že máte fyzicky i psychicky náročnou práci, kde potřebujete být plni energie, nápoj z prášku Acai je zdravou alternativou, která vám může pomoci cítit se po celý den fit, a přitom se vyhnout kofeinu a nadměrnému pití kávy. V našem e-shopu najdete Acai Pure power nebo ho můžete zakoupit i ve výhodných setech a získat více zdraví za méně peněz.

Tip: Přečtěte si také zajímavosti o kávě, které vás možná překvapí.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama