Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Čaje, které vám pomohou snížit krevní tlak

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Některé čaje, zejména ibišek či zelený čaj, mohou snižovat krevní tlak tím, že podporují uvolnění cév a zdraví kardiovaskulárního systému. Vysoký krevní tlak neboli hypertenze je významným rizikovým faktorem různých kardiovaskulárních onemocnění, včetně srdečních chorob, mrtvice a infarktu. Podívejte se na nejlepší čaje pro snížení krevního tlaku.

Zatímco vysoký krevní tlak se často léčí pomocí léků a změny životního stylu, přírodní možnosti, jako je heřmánkový čaj a čaj z plodů hlohu, mohou také hrát roli. Přidání několika lahodných šálků do vaší každodenní rutiny může být snadným a příjemným způsobem, jak pomoci zlepšit zdraví vašeho kardiovaskulárního systému.

Ibiškový čaj

Ibiškový čaj se vyrábí ze sušených okvětních lístků ibišku. Má zářivě červenou barvu a příjemně trpkou, mírně nakyslou chuť. Ibiškový čaj obsahuje sloučeniny, včetně antokyanů a polyfenolů, které mohou přispívat k uvolnění cév, což vede ke snížení systolického i diastolického krevního tlaku.

Studie z roku 2019 naznačuje, že pravidelné pití ibiškového čaje je skutečně spojeno s mírnými, ale znatelnými účinky na snížení krevního tlaku, což z něj dělá oblíbenou volbu přírodního prostředku proti hypertenzi.

Čaj z olivových listů

Čaj z olivových listů, který se skutečně vyrábí z listů olivovníku, má jemnou bylinnou chuť. Tento čaj obsahuje sloučeniny jako oleuropein a hydroxytyrosol, o kterých se předpokládá, že podporují regulaci krevního tlaku tím, že podporují uvolnění cév.

Studie z roku 2017 – účastníci konzumovali čaj z olivových listů, a to po dobu 28 týdnů. Čaj byl připraven louhováním 5 gramů sušených a mletých olivových listů. Čaj pili dvakrát denně a došlo u nich k významnému snížení systolického a diastolického krevního tlaku.

Zdroj: Freepik.com

Čaj z hlohových bobulí

Čaj z hlohu, který se vyrábí z plodů hlohu, má mírně sladkou a trpkou chuť. Tradičně se používá na podporu zdraví srdce, hlohový čaj totiž může pomáhat rozšiřovat cévy, zlepšovat krevní oběh a přispívat ke snižování krevního tlaku.

Podle několika studií z roku 2020 vědci zjistili, že přípravky z hlohu (tablety nebo tekuté kapky) významně snižují krevní tlak u osob s mírnou hypertenzí (prehypertenze nebo hypertenze 1. stupně), pokud jsou užívány po dobu nejméně 12 týdnů.

Ačkoliv se studie netýkaly konkrétně hlohového čaje, stojí za zmínku, že k těmto účinkům může přispívat mnoho stejných prospěšných látek, které jsou v čaji přítomny.

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj se vyrábí ze sušených květů heřmánku pravého. Je známý pro své zklidňující vlastnosti a často se používá k podpoře relaxace a zmírnění stresu, což může nepřímo prospívat krevnímu tlaku. Obsahuje různé prospěšné sloučeniny, jako jsou flavonoidy, terpenoidy a kumariny, které přispívají k jeho léčebným vlastnostem.

Studie z roku 2020 zdůrazňuje potenciál heřmánku v oblastech, jako je protizánětlivé působení, antioxidace, ochrana jater, potenciální protirakovinné účinky a regulace krevního tlaku.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama