Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Bylinky, které zatočí s akné i ekzémy

Fotografie: Smutná dívka s akné na pleti
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Při honbě za porcelánovou pokožkou nemusíte hned zamířit mezi regály s drogérií. Pomoci mohou i bylinky na pleť. Některé prospívají vnitřně, tedy ve formě čajů a nálevů, nebo se do odvarů namáčí obklady, které se při ekzémech a jiných kožních chorobách přikládají na postižená místa. Představíme vám 7 bylinek, které zatočí s akné i ekzémy a poradíme, jak si z nich připravit čaj a v jakých přírodních pleťových krémech je najdete.

Violka trojbarevná

Něžná květinka není pouze krásná, ale má i mnoho příznivých účinků na náš organismus. Pomáhá při zahlenění, lze ji použít při dietách jako detoxikační čaj. Významným pomocníkem je při potížích s alergiemi, ekzémy a jinými kožními nemocemi. Připravit si můžeme i obklad, který aplikujeme na postižená místa, účinek se tak znásobí. Ve formě čajů je vhodné violku kombinovat s jinými bylinkami a užívat maximálně dvakrát denně.

Třezalka tečkovaná

Planě rostoucí bylinka je zázračným pomocníkem při špatných náladách a nespavosti. Navíc má blahodárné účinky na pleť, pomáhá ji regenerovat a zlepšuje její stav. Třezalku nikdy neužíváme dlouhodobě, maximálně čtrnáct dní a v mezičase využijeme na pomoc jiné bylinky. Při užívání třezalky se vyhýbáme slunění. Kromě čajů jsou dostupné i bylinné kapsle.

Řapík lékařský

Zázračná bylinka, která pomáhá při mnoha zdravotních problémech. Trápí-li vás vleklý kašel nebo chrapot, pomůže vám odvar z řapíku. Pravidelné kúry detoxikují játra. Skvělá je ústní voda při problémech s krvácením dásní. Řapík působí protizánětlivě, a to jak vnitřně, tak vně. Kromě pití čaje tak můžeme oplachovat obličej řapíkovým odvarem. Na místa postižená akné přiložíme vatový tampónek namočený v odvaru.

Puškvorec obecný

Puškvorec obecný se řadí mezi vytrvalé aromatické rostliny a dorůstá do výšky  50 – 150 cm. Puškvorec obsahuje hořčiny, silice, třísloviny, slizy, cukry, cholin a další látky, které následně pozitivně působí a pomáhají při léčbě různých nemocí. Např. při žaludečních potížích, podporují látkovou výměnu či tvorbu žaludečních šťáv. Ovšem puškvorec je silným pomocníkem také v kosmetice. Zklidňuje pokožku, pomáhá při ekzémech i při hojení ran. Svými účinky a působením se často přirovnává k ženšenu. Puškvorec se jako bylinný extrakt přidává do přírodních pleťových krémů, v našem e-shopu najdete přírodní pleťový krém Artrin Renove, který je určen pro pleť unavenou, suchou a citlivou. Zpevňuje, hydratuje a zabraňuje vysoušení. Hojí drobné jizvičky a vyhlazuje počínající vrásky. Pomáhá při viditelných tmavých kruzích pod očima.

Lopuch plstnatý

Rostlinu si určitě všichni pamatujeme z dětství, kdy jsme po sobě házeli osinaté kuličky, které se chytají na oblečení. Lopuch napomáhá při čištění krve. Všechny ženy jistě ocení jeho dvojí využití. Nejenže napomáhá při akné a mastné pleti, navíc má příznivé účinky na růst a kvalitu vlasů. Kromě čaje si můžeme připravit odvar, se kterým potíráme problematická místa na pokožce. Rovněž jím oplachujeme vlasy, pokud navíc přidáme břízu a kopřivu, máme přímo zázračný prostředek pro zdraví vlasů i vlasové pokožky.

Zdroj: Freepik.com

Vanilovník plocholistý

Vanilovník plocholistý má stejně jako ostatní bylinky více předností. Nejčastěji se využívá jako koření, jeho vanilková vůně dodává aroma různým exotickým i českým pokrmům. Ovšem také se využívá k léčbě ekzémů a jiných kožních nemocí. Na pleť působí zklidňujícím účinkem, rozzáří ji, vyživí a dodá energii. Bylinný extrakt vanilovníku plocholistého najdete v přírodním pleťovém krému Cytovital Renove v našem e-shopu, který je určen pro pro zralou pleť. Napomáhá obnově dermálních buněk, zlepšuje elasticitu pokožky a podporuje mladistvý vzhled. Zanechává pokožku jemnou, hladkou a plně ošetřenou.

Pórnatka kokosová

Houba známá v tradiční čínské medicíně má mnoho příznivých účinků. Posiluje imunitu, bojuje proti nespavosti a je pomocníkem proti zahlenění a kašli. Nadrcený prášek smícháme s vodou nebo ovocnou šťávou. Má nevýraznou a lehce nasládlou chuť. Extrakt z houby dokáže zlepšit stav pleti i vlasové pokožky. Nadrcenou pórnatku můžete přidat do pleťového peelingu.

Tip: Trápí vás černé tečky na obličeji? Zjistěte, jak se zbavit černých teček přírodní cestou a připravte si pleťovou masku.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama