Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Bylinky, které pomohou snížit vysoký krevní tlak

Fotografie: česnek
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Vysoký krevní tlak patří k nejčastějším chronickým onemocněním dnešní doby. Výrazně zvyšuje riziko onemocnění srdce i cév, stejně tak i riziko mrtvice nebo srdečního infarktu. Vysoký krevní tlak můžete naštěstí snižovat i přírodní cestou. Vždy je ale lepší navštívit lékaře a napřed vše probrat s ním, než se pustíte do léčby bylinkami.

Na vysoký krevní tlak jsou velmi účinné následující bylinky:

Hloh

Čaj z listů hlohu má celou řadu pozitivních účinků na krevní oběhovou soustavu. Mimo jiné snižuje vysoký krevní tlak a také snižuje špatný cholesterol v krvi.

Meduňka

Meduňka umí léčit nespavost, protože svým složením uklidňuje organismus a navozuje pocit relaxace. Málokdo však o ní ví, že také umí snižovat vysoký krevní tlak.

Levandule

Levandule nejen krásně voní, ale její extrakt také pomáhá snižovat krevní tlak. Připravit si můžete také levandulový sirup nebo ji popíjet samostatně či v čajových směsích s jinými bylinkami na vysoký tlak.

Česnek

Pokud vás trápí vysoký krevní tlak a léčíte ho i léky, ale bez valného úspěchu, vyzkoušejte česnek. Podle australských studií česnek působí nejen na pacienty, kteří vysoký krevní tlak léky neléčí, ale také na ty, kteří jsou léčeni, ale jejich stav se v průběhu léčby příliš nezlepšil. A protože česnek dobře chutná v řadě pokrmů, není žádný problém zařadit ho do jídelníčku.

Srdečník

Bylinka s tematickým názvem nezradí ani co se jejích účinků týče. Příznivě ovlivňuje činnost srdce (odtud její název) a účinně snižuje vysoký krevní tlak.

Bazalka

Bazalka je v kuchyni nepostradatelnou bylinkou. Kromě příjemné aromatické chuti obsahuje účinnou látku eugenol, která zabraňuje stahování krevních cév, což pak vede ke snižování krevního tlaku. Pěstování bazalky není náročné a díky tomu ji můžete mít čerstvou po ruce kdykoliv ji budete potřebovat.

Zázvor

Zázvor nejenže působí proti virům a bakteriím, ale také zlepšuje krevní oběh, posiluje cévy a snižuje krevní tlak. Dát si ho můžete do čaje, ale pozor – denní dávka nesmí u sušeného zázvoru překročit 1 gram, u čerstvého pak 4 gramy. Větší množství zázvoru způsobuje průjem, vyrážku, zvracení nebo nadýmání.

Zdroj: Freepik.com

Kardamom

Ani kardamom se v účincích na srdce nedá zahanbit. Upravuje srdeční rytmus a snižuje vysoký krevní tlak. Také působí proti zánětům a je zdrojem cenných látek.

Kočičí dráp

Extrakt z kočičího drápu je často používán pro léčbu hypertenze. Účinná látka v něm působí na vápníkové kanály v buňkách, čímž dochází ke snížení krevního tlaku.

K dalším bylinkám, které účinkují na vysoký krevní tlak, patří také:

  • kozlík lékařský
  • medvědí česnek
  • olivovník
  • listy borůvky
  • tužebník
  • rozmarýn
  • přeslička
  • máta

Často tyto bylinky najdete v různých směsích, které pak maximalizují svůj účinek nejen pro úpravu vysokého krevního tlaku, ale i pro zdraví srdce.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama