Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Bobule Acai: úžasná superpotravina z Amazonie

Bobule Acai: úžasná superpotravina z Amazonie

Probiosan Inovum

Reklama

.Bobule Acai jsou pro drtivou většinu lidí naprosto neznámým pojmem. Jde o superpotravinu, která je původem z deštných pralesů v Amazonii a v poslední době se dostávají do popředí zájmu stále více lidí. A to je dobře, protože jak už jejich označení „superpotravina“ jistě napovídá, mají nám bobule Acai hodně co nabídnout!

Jak vypadají a co jsou vlastně zač?

Bobule Acai mají sytě modrou barvu a svým vzhledem připomínají borůvky. Ačkoli u nás nejsou až tak známé, kupříkladu na některých místech Bolívie a Brazílie představují základní potravinu, které zdejší obyvatelé připočítávají léčebné účinky a to již po stovky let. Místní totiž věří, že plody palmy mají pozitivní vliv na ženskou plodnost, mužskou potenci, stejně tak i na zrak a celou řadu dalších nemocí.

V čem bobule Acai prospívají zdraví?

Zní to lákavě, viďte? Modré, drobné bobulky a tolik toho dokážou! Určitě i vás zajímá, jak vám bobule Acai mohou pomoci a jakými účinky na naše zdraví se můžou pyšnit. Pojďme si tedy společně prozradit, v čem jsou plody palmy rostoucí v deštných pralesech tak výjimečné.

Podpora aktivity mozku

Mozek je řídící jednotkou našeho těla a jeho aktivní funkce je tedy nesmírně důležitá. Bobule Acai jeho funkci podporují a pozitivně působí i na nervovou soustavu.

Podpora trávení

Další zásluhu si tmavě modré bobulky připisují v závislosti s trávením, které podporují. Dužina bobulek totiž obsahuje velké množství vlákniny, která má pozitivní vliv na trávicí proces.

Podpora hubnutí

Kdo se snaží zhubnout, ten by měl zpozornět: do třetice všeho dobrého totiž jako další příznivý účinek bobulí Acai na naše zdraví můžeme zmínit pomoc při redukci hmotnosti. Podle studií totiž malé bobulky příznivě regulují tělesnou hmotnost a podporují spalování tuků.

Tip: Vyzkoušejte Acai Pure a podpořte hubnutí i doplňte energii.

Podpora krásné pleti

Teď určitě potěšíme snad úplně každou ženu, když řekneme, že mají bobulky Acai pozitivní vliv i na krásu pleti. Měli bychom vyzdvihnout vysoký obsah rostlinných olejů – právě díky nim bobulky působí jako významný antioxidant, jehož úkolem je chránit buňky před poškozením.

Dále v sobě obsahují i velké množství esenciálních mastných kyselin – konkrétně v nich najdete omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, stejně jako omega-9 kyselinu olejovou, která je známá tím, že vyživuje a zkrášluje pleť.

Podpora proti rakovině

Aby toho nebylo málo, můžou si drobné bobulky připsat ještě další zásluhu. Konkrétně jako pomoc proti mnoha lidmi obávané, zákeřné nemoci – rakovině.

Acai v sobě kromě výše zmíněných látek (kterých nebylo málo) obsahují ještě resveratrol a kyselinu ellegovou, která je známá tím, že má protinádorové účinky. Protizánětlivě fungují i taniny, které rovněž v bobulích objevíte.

Tip: Přečtěte si informace i o dalších zdravých potravinách a zapojte je do jídelníčku.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama