Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Babské rady, bylinky a potraviny pro zvětšení a pevnost prsou

Fotografie: Ženské poprsí
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Větší poprsí nemusí být pouze prací plastického chirurga, mohou vám k němu dopomoci babské rady, bylinky i masáže. Vyzkoušejte jednoduché přírodní metody.

Estrogen a jeho vliv

Za změnu velikosti prsou může ženský hormon estrogen. Právě jeho množství v těle určuje mimo jiné i růst prsou například v pubertě nebo v těhotenství. Dobrou zprávou je, že ženskému hormonu estrogenu jsou nejvíce podobné rostlinné fytoestrogeny v bylinkách (nebo v dalších potravinách). Ty mohou při pravidelné konzumaci způsobit mírné zvětšení prsou, podpořit jejich pevnost a zajistit hezčí vzhled. O jaké bylinky se konkrétně jedná?

Bylinky bohaté na fytoestrogeny

Na fytoestrogeny je bohatá bylinka pískavice řecké seno, která imituje ženský hormon estrogen a zároveň podněcuje tvorbu prolaktinu. To pak způsobí, že prsa nabydou na objemu a působí větším dojmem. Právě pískavice řecké seno patří mezi nejsilnější a nejúčinnější bylinky na zvětšení prsou, protože obsahuje největší koncentraci účinných látek.

Podobně (snad jen v menší míře) funguje i fenykl, který kromě zvětšení prsou podporuje i tvorbu mateřského mléka.

Další podobně schopnou bylinkou je jetel luční a prsa účinně zvětšuje i kořen lékořice. Za vyzkoušení stojí i další bylinky, mezi které patří chmel, ovsík vyvýšený, pupava, srdečník nebo benedikt lékařský.

Výhody fytoestrogenů pro ženy

Bylinky a potraviny bohaté na fytoestrogeny vám prsa rozhodně mohou zvětšit a mají i řadu dalších pozitivních vedlejších efektů. V ženském těle se totiž fytoestrogeny chovají jako základní ženský hormon estrogen.

K fytoestrogenům patří:

  • isoflavony (v luštěninách)
  • lignany (v obilninách, ovoci a zelenině)
  • flavony (v červeném a žlutém ovoci a zelenině)
  • flavonony (v citrusových plodech)
  • mykotoxiny
  • kumestany (v sóje)

Velký vliv mají fytoestrogeny pro ženy, které trpí nepravidelnou či bolestivou menstruací, pro ženy v přechodu a pro všechny ženy, jejichž hladina hormonů není stabilní.

Vyvážené stravování, které vyživí tukovou tkáň

Velikost svých prsou můžete podpořit i vyváženou stravou. Je potřeba si uvědomit, že prsa jsou kromě jiného tvořena tukovou tkání. Pokud tedy držíte nějaké jednostranné diety, má to samozřejmě vliv na úbytek tukové tkáně v prsou. U mnohých žen prsa při dietě mizí jako první, zatímco jiné problematické partie zůstávají. Základem je tedy stravovat se správně a vyváženě. Ve stravě by pak neměl chybět kvalitní zdroj tuku.

Z potravin, které umí přirozeně podpořit růst prsou, jmenujme například:

  • sójové produkty – obsahují isoflavony, které opět napodobují ženský hormon estrogen
  • červená řepa – protože obsahuje minerál bór, a právě ten napomáhá syntéze estrogenu v těle
  • banány, ořechy, mrkev, mořské plody, vajíčka a luštěniny
Zdroj: Freepik.com

Masírování prsou

Zvětšit prsa můžete i tím, že jim dopřejete masáž. Tu koneckonců můžete dělat i krémy, které podporují pevnost prsou, a můžete ji spojit se samovyšetřením prsou. Konkrétně na velikost má vliv masírování místa těsně pod bradavkou. Na obě prsa těsně pod bradavkou (je tam bod, který je citlivější než okolí) přiložte ukazováček a prostředníček, a pak jemně krouživými pohyby masírujte. Stačí toto provádět několik minut denně a můžete se dočkat o trochu větších prsou. Pomůže také, když budete ve sprše polévat prsa střídavě studenou a teplou vodou. To podpoří krevní oběh a prsa budou vypadat větší.

Kontroverzní metoda z Thajska – fackování prsou

Pokud se vám pod skalpel nechce, ale prsa přesto chcete zvětšit, můžete vyzkoušet i celkem dost kontroverzní metodu. Ta má ale kupodivu v Thajsku podporu tamního ministerstva zdravotnictví. Tou je bolestivé hnětení a fackování prsou, které údajně prsa zvětší o jednu až dvě velikosti.

Zpevnění prsou pomocí cvičení

Prsa nemusí být vždy větší. Jejich atraktivitu zvýšíte i tím, že je zpevníte. Toho docílíte různými cviky – například tlačením dlaní proti sobě nebo kliky.

Změna návyků

Už naše babičky věděly, že aby prsa byla krásná, zaslouží si komplexní péči. Ta může mít podobu pohodlné podprsenky. Její správný výběr umí divy. Alespoň jednou za čas byste měli zamířit do specializovaného obchodu s podprsenkami, kde vám obsluha prsa změří a pomůže vám s výběrem. V dobře padnoucí podprsence budou prsa vypadat o dost lépe. K hezkým prsům pomůže, když se vyhnete spaní na břiše. Některé ženy neváhají použít líčidla, aby svá prsa opticky zvětšily. Má to ale háček – hrozí fleky na oblečení a do bazénu s takto namalovaným hrudníkem nemůžete. Respektive můžete, ale opticky větší dekolt bude fuč hned, jak vylezete z vody.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama