Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Aromaterapie pro uvolnění těla i mysli

Aromaterapie a éterické oleje
Zdroj: Pixabay.com

Probiosan Inovum

Reklama

Úzkost, bolest hlavy, pocení a další příznaky související se stresem a nepohodou zažívá v dnešní době snad každý z nás. Proto je důležité dokázat občas vypnout, relaxovat a odreagovat se od každodenní rutiny. Nechte se unést osvěžující či uklidňující vůní éterických olejů a dopřejte svému tělu i mysli luxusní voňavou péči v podobě aromaterapie.

Co je to aromaterapie

Aromaterapie v překladu znamená léčba vůní a používá se již po staletí. Již ve starověkém Egyptě například královna Kleopatra využívala aromatické vonné přípravky při relaxaci v koupelích či při masážích. K aromaterapii se využívají éterické oleje, což jsou v podstatě rostlinné extrakty.

Ty se získávají napařováním či lisováním květů, listů, stonků, kůry nebo kořenů rostliny. Následně jsou smíchány s další látkou například s rostlinným olejem. Cílem aromaterapie je celkové uvolnění těla, svalstva i mysli. Ovšem využívá se také při léčbě dalších fyzických i psychických stavů, včetně deprese, nespavosti, bolestech hlavy i při vysokém krevním tlaku.

Tip: vyzkoušejte aromatické vonné přípravky značky Energy

Vyberte si vlastní způsob aromaterapie

Jak taková aromaterapie vlastně probíhá? Můžete se nechat namasírovat, inhalovat nebo vyzkoušet aromatické koupele.

Aromatická masáž

Aromatické masáže se využívají zejména ke zmírnění stresu a napětí, stimulují krevní oběh a navozují dokonalý pocit pohody a uvolnění. Vybrat si můžete 60 minutovou masáž celého těla nebo jen částečnou. Záleží na vás, kde potřebujete uvolnit napnuté svaly a zmírnit bolest. I po masáži budete pociťovat účinky éterických olejů, a proto odpočívejte a užívejte si skvělý pocit ještě alespoň několik hodin po masáži.

Inhalace

Bolí vás hlava, cítíte napětí a únavu? Pak vyzkoušejte aromatickou inhalaci, která se využívá zejména při léčbě psychického nebo psychosomatického onemocnění. Éterické oleje je možné inhalovat buď pomocí inhalátoru nebo aromalampy.

Aromatické koupele

Pokud nemáte čas na masáž a inhalace není zrovna to, co byste preferovali, pak si dopřejte aromatickou koupel, po které zapomenete na všechny strasti světa. Stačí přidat do vody pár kapek éterického oleje a z vaší koupelny se rázem stane provoněné relaxační wellness centrum. Koupele napomáhají k pročištění pokožky, uklidnění mysli i uvolnění svalů a celého těla. Doporučená doba koupele je alespoň 20 minut.

Zdroj: Pixabay.com

Jak vybrat kvalitní éterický olej

Nejdůležitější je ovšem vybrat kvalitní éterický olej. Jak na to? Pokud vámi vybraný éterický olej není certifikován, neznamená to nutně, že není kvalitní. Bohužel je certifikace nákladná, a ne všichni výrobci éterických olejů si ji mohou dovolit. Proto postupujte a vybírejte podle těchto jednoduchých kroků.

  • Vybírejte éterické oleje v tmavých lahvičkách (hnědé, modré). Nikdy nekupujte éterické oleje v plastu. Vzhledem k vysoké koncentraci oleje se mohou časem plastové lahve rozpustit a olej znečistit.
  • Podívejte se na štítek, měly by na něm být uvedeny informace o latinském názvu rostliny, zemi, kde byla pěstována a ideálně také informace o přísadách a čistotě oleje.
  • Nekupujte „Vonné oleje“. Ty jsou sice vyráběny z éterických olejů, ale smíchávají se s dalšími chemikáliemi a nejsou vhodné pro aromaterapii.
  • Cena je taktéž rozhodujícím kritériem. Éterické oleje nejsou levnou záležitostí. V případě, že narazíte na olej, který nemá na štítku vypsané složení a jehož cena je velmi nízká, můžete si být jisti, že je něčím naředěný.

Tip: Podívejte se na video „Úvod do aromaterapie s Jaroslavem Duškem, Sylvií Královou a Marií Bílkovou„, kde se dozvíte, jaké je tajemství esenciálních olejů, jejich účinky a použití v běžném životě.

Zdroj: Energy

Výrobky Energy si můžete zakoupit v e-shopu Energy Tábor

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama