Mladá paní - lifestyle magazínReklama

Aplikace na běhání zdarma pomohou s prvotní motivací

Fotografie: Mladý pár běží parkem
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Běh patří k jednomu z nejoblíbenějších sportů vůbec. Ať už jde o prostředek k redukci hmotnosti, odreagování či trénink na závody, začínající běžci určitě ocení aplikace na běhání zdarma, díky kterým si mohou zaznamenávat své výkony a zlepšení v tréninku. Jejich prostřednictvím může uživatel také sledovat například svou GPS polohu, což se hodí hlavně při prozkoumávání neznámých tras.

Pokud nechcete za běžecké aplikace obětovat velkou finanční sumu, máme pro vás tipy na aplikace, které fungují zdarma.

Aplikace ke stažení zdarma

V dnešním článku si představíme čtyři běžecké aplikace, které patří k těm nejznámějším, a zároveň je můžete využívat zadarmo. Kromě běžných funkcí splňují také další požadavky, díky kterým se právě jedna z těchto aplikací může stát vaší oblíbenou. Konkrétně jde o aplikace Runastic, Nike+ Run Club, Stravu a Runkeeper. Dozvíte se, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a která z aplikací může být pro vás nejvhodnější.

Tip: Začínáte s běháním? Přečtěte si také článek „Jak začít běhat i po 40“ a nenechte se odradit věkem.

Adidas Runastic – uživatelské hodnocení 4,6*

Aplikace na běhání Adidas Runastic se řadí mezi nejlepší apky zdarma ke stažení. Pokud se podíváte na Google Play, všimněte si, že aplikace získala již více než 1 mil. hodnocení od svých uživatelů a stáhlo si ji více než 50 mil. uživatelů.

Výhody:

  • Runastic můžete spárovat se všemi sociálními sítěmi a chytrými hodinkami a vyberete si z celé řady sportovních aktivit.
  • Svou aktivitu můžete v reálném čase sdílet s přáteli na sociálních sítích, a to dokonce prostřednictvím streamu.
  • Aplikace nabízí službu „hlasový trenér“, který vás při běhu motivuje ke splnění vašeho cíle.

Nevýhody:

  • Při spuštění aplikace nelze zároveň poslouchat hudbu z vlastního mobilního přehrávače, jelikož je potřeba mít speciální pro aplikaci Runastic. Tato podmínka může být nevýhodou.

Nike Run Club – uživatelské hodnocení 4,4*

Mobilní aplikace na běhání zdarma Nike Run Club je mezi svými uživateli taktéž velmi oblíbená. Získala 1 mil. recenzí a stáhlo si ji více než 10 mil. začínajících i pokročilých běžců.

Výhody:

  • První z výhod aplikace Nike+ Run C je hlasový průvodce, který běžce v akci motivuje k výkonu nebo informuje při překonání každého uběhnutého kilometru.
  • V rámci funkce Nike+ Coach si můžete sestavit konkrétní tréninkový plán podle vaší úrovně pokročilosti a k běhu si vybrat motivační hudbu z playlistu aplikace.
  • Možnost personalizovaných tréninků žádná jiná běžecká aplikace v neplacené verzi nenabízí. V rámci komunity Nike+ lze s ostatními členy navzájem sdílet vaše výkony a motivovat se.

Nevýhody:

  • Aplikaci lze stáhnout jak do zařízení s operačním systémem Android, tak i iOS. Jednou z nevýhod může být zaměření apky čistě na běh – jiné sporty zde nenajdete.
Zdroj: Freepik.com

Strava – uživatelské hodnocení 4,4*

Pokud máte rádi sdílení s přáteli a sociální sítě, tak jste na správné adrese. Strava je kromě běhu specializována také na turistiku, cyklistiku a plavání. Stáhlo si ji již více než 10 mil. uživatelů a získala přes 720 tis. recenzí.

Výhody:

  • Prostřednictvím Stravy můžete své výkony a zvládnuté trasy sdílet s ostatními uživateli aplikace a také je sledovat.
  • V rámci aplikace najdete tzv. segmenty, což jsou konkrétní úseky. Mohou to být třeba nejvyšší kopce v okolí, na kterých můžete porovnat svou sílu s ostatními uživateli Stravy.
  • Lze si také vytvořit vlastní segment a postupně sledovat, zda někdo překoná váš rekord.
  • Prostřednictvím tzv. heatmap, které v aplikaci najdete, lze sledovat vytíženost běžeckých tras.
  • Strava je kompatibilní jak se systémem Android, tak i iOS.

Nevýhody:

  • Nevýhodou aplikace může být časté vnucování k přechodu na placenou verzi.

Runkeeper – uživatelské hodnocení 4,3*

A poslední aplikace na běhání zdarma je Runkeeper. Opět se řadí mezi top aplikace a využívá ji více než 10 mil. uživatelů.

Výhody:

  • Runkeeper dokáže kromě běhu rozlišovat dalších 12 pohybových aktivit.
  • Obsahuje také hlasového trenéra a možnost nastavení konkrétního cíle běžeckého tréninku, ke kterému vás poté aplikace bude motivovat.
  • Hned v úvodu aplikace zobrazuje váš pokrok ve srovnání s minulým měsícem, což je dobrou motivací ke zlepšování výkonu.
  • Aplikaci Runkeeper nainstalujete jak na zařízení Androidu, tak i iOS, ale jednou z větších nevýhod je omezenost bezplatné verze.
  • Pokročilý uživatel, který si potrpí na přesné měření výkonu a statistiky, to od Runkeeperu zdarma nemůže očekávat.

Aplikace si můžete stáhnout na Google Play i App Store.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama