Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Akupunktura, v čem se skrývá její tajemství

Fotografie: Akupunktura obličeje
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Akupunktura se v léčitelství využívá již více než 2000 let a vychází z tradiční čínské medicíny. Ačkoliv moderní medicína akupunktuře stále přesně nerozumí, je velmi často využívána k léčbě různých nemocí. V čem je její skryté tajemství a jak vlastně akupunktura funguje?

Akupunkturní body na těle

Pokud jste nikdy akupunkturu nevyzkoušeli, můžete být k této alternativní formě léčby skeptičtí. Proto nejjednodušší způsob, jak uvěřit léčebným účinkům akupunktury, je vyzkoušet si ji na vlastní kůži, jak se říká. Na lidském těle se nachází asi 700 akupunkturních bodů. Nikdo nezná jejich přesný počet, vzhledem k tomu, že se pravidelně mění.

Tyto akupunkturní body leží na tzv. meridiánech, které jsou propojeny s jednotlivými orgány v těle, a za pomoci akupunktury je možné vyrovnávat tok energie mezi nimi.

Aplikace akupunktury

I pokud jste zatím akupunkturu nevyzkoušeli, asi tušíte, jak se aplikuje a co obnáší. Nicméně možná nevíte, že jsou 3 akupunkturní metody, které je možné kombinovat.

  • Zapichování jehliček do kůže – akupunkturních bodů
  • Požehování – působení na akupunkturní body teplem
  • Magnetopunktura – působení na akupunkturní body magnety
Zdroj: Freepik.com

Trpíte sezónní alergickou rýmou? Vyzkoušejte akupunkturu

Podle studie z Annals of Internal Medicine publikované v roce 2013 se ukázalo, že akupunktura je účinná léčba sezónní alergické rýmy. Po 8 týdnech akupunkturní léčby se významně zlepšila kvalita života u sledovaných jedinců. Oproti těm, kteří užívali léky na alergii předepsané lékařem. Jestliže jste akupunkturu nikdy nevyzkoušeli a trpíte na sezónní alergie, rozhodně doporučujeme tuto alternativní léčbu vyzkoušet.

Je akupunktura bezbolestná a bezpečná?

Častou otázkou je, zda je akupunktura bezbolestná a bez dalších vedlejších nežádoucích účinků. Vzhledem k jejímu využívání nejen v Číně, ale i v Evropě, není pochyb o tom, že ano. Podle této studie zjistíte, že stále více lidí z celého světa využívá tuto metodu léčby. Už tento fakt prozrazuje, že akupunktura je bezpečná. Nicméně studie také zahrnuje údaje z více než 34 000 akupunkturních ošetření, u kterých nedošlo k žádným závažným vedlejším účinkům. Jak dlouho trvá ošetření akupunkturou?

Délka jednoho akupunkturního ošetření

Délka akupunkturních sezení je ovlivněna řadou faktorů. Před zahájením léčby je nutné detailně popsat vaše zdravotní potíže a podle toho se určí počet sezení i počet použitých jehel. Ve většině případů se jedná o sezení v délce 10–20 min a léčba zahrnuje 5-20 jehel. Ovšem může se lišit, jak jsme již uvedli, podle zdravotních problémů.

Chcete se dozvědět více o čínské medicíně a akupunktuře? Podívejte se na besedu, kterou vede Jaroslav Dušek s MUDr. Alexandrou Vosátkovou. Ve videu se dozvíte, jaké jsou základní principy tradiční čínské medicíny. Bude vám představen systém pěti prvků, toky energie Qi a síly jin a jang, které k čínské medicíně neodlučitelně patří.

Zdroj: Energy

Produkty Energy můžete zakoupit v e-shopu Energy-tabor.cz

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama