Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

8 top receptů na bezlepkové pečení

Fotografie: Palačinky bez lepku
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Máte chuť na bezlepkové pečení ve sladké či slané verzi a hledáte inspiraci? Máme pro vás připravených 8 bezlepkových receptů, které rozhodně stojí za to vyzkoušet. Pojďme rovnou na ně.

1) Cuketové muffiny s nivou

Cuketové muffiny s nivou jsou ideální večeře i svačina. Příprava vám zabere cca hodinku, ale výsledek překvapí nejen dámskou část rodiny, ale především muži si u nás muffiny pochvalují. Navíc vám nákup ingrediencí neudělá vítr v peněžence. Potřebovat budete pouze cuketu, bezlepkovou mouku, vejce, nivu, olivový olej a mléko. Vyzkoušejte recept na bezlepkové muffiny s nivou.

2) Bezlepkové listové těsto

Recept na bezlepkové listové těsto s tvarohem zvládne každá šikovná hospodyňka a využít ho následně můžete na štrůdl, řezy, plněné taštičky a další dobroty. Podívejte se na celý recept na bezlepkové listové těsto a dejte vědět, jak se vám povedlo.

3) Bezlepkové palačinky s lučinou

Bezlepkové palačinky s lučinou aneb palačinky na slano. Bezlepkové palačinky jsou syté, a pokud je budete servírovat dětem, pak jim asi bude stačit jen jedna. Ale pokud si budete chtít palačinky udělat na sladko, je to jen na vás. Celý recept na bezlepkové palačinky zde.

4) Bezlepkové cuketové tyčinky bez lepku

Bezlepkové cuketové tyčinky bez lepku se hodí na svačinu, ale také mohou posloužit jako zdravé párty občerstvení. Můžete zapojit i děti a nechat je, ať se trochu přiučí pekařskému řemeslu. Celý recept na bezlepkové tyčinky najdete zde.

5) Bezlepkové brownies z červené řepy

Bezlepkové brownies trochu jinak. V našem receptu jsme využili zdravou červenou řepu, která dodá těstu vláčnost a specifickou chuť. Příprava těsta i s pečením vám zabere 80 min a výsledek bude obdivovat celá rodina. Celý recept na bezlepkové brownies je zde.

Zdroj: Freepik.com

6) Cuketový perník bez lepku

Perník milují u nás doma především děti, a když do něj přidáte cuketu, rozhodně nic nezkazíte, naopak. Těsto bude vláčné a perník nadýchaný. Pokud máte v rodině děti, které musí dodržovat bezlepkovou dietu, perník můžeme doporučit. Uvidíte, že se po něm zapráší. Celý recept na perník bez lepku je zde.

7) Bezlepkový cheesecake

Čekáte návštěvu nebo se chcete blýsknout před tchyní? Pak tu pro vás máme recept na bezlepkový cheesecake, který i tchyni omráčí a vy budete za tu nejlepší pekařku. Cheesecake doporučujeme dělat trochu s předstihem, ať stihne pořádně vychladnout. Celý recept na bezlepkový cheesecake najdete zde.

8) Vídeňský dort bez lepku

A poslední tip na trochu slavnostnější zákusek a náročnější na přípravu je vídeňský dortík bez lepku. Věřte, že tento moučník na stole dlouho nevydrží, ale pokud se odhodláte strávit čas s přípravou dortíku, uvidíte, že se to vyplatí a rodina ho po vás bude pak chtít mnohem častěji. Celý recept na vídeňský dort bez lepku je zde.

Přejeme dobrou chuť!

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama