Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

7 účinných triků, jak vyzrát na kruhy pod očima

Fotografie: Žena s maskou pod očima pije čaj a píše zprávu na mobilu
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Kruhy pod očima trápí nejen ženy, ale i muže. Tmavé až černé kruhy mohou být zapříčiněny hned několika faktory. Proč se tvoří a jak se jich zbavit? Připravili jsme pro vás jednoduché tipy, co na kruhy pod očima zabírá.

Proč se tvoří tmavé kruhy pod očima?

Příčin tvoření tmavých kruhů pod očima může být hned několik. Některé můžeme ovlivnit více, jiné zase méně. Které to jsou?

 • Genetika
 • Alergie
 • Dehydratace
 • Nedostatek spánku
 • Stáří
 • Vysoké zatěžování očí u počítače
 • Nezdravý životní styl

To, jakou genetickou stopu ve vás zanechají vaši předci, neovlivníte. Někdo už odmalička může mít kruhy pod očima, které se s postupem věku vytrácí nebo také ne. Stejně tak alergie. Vysušování očí a svědění může vyvolat tmavé kruhy pod očima. Pokud dojde k alergické reakci, tělo začne uvolňovat histaminy, které způsobují rozšiřování cév.

Ty jsou pak viditelnější. Pokud si oči při alergii také mnete či škrábete, můžete si způsobit zánět, otoky nebo vám cévy v oku mohou popraskat. To má pak za následek tmavé stíny pod očima. Kromě genetiky a alergie, které jsou těžko ovlivnitelné a je nutné zajít za lékařem a probrat s ním, jakou formu léčby nastavit, jsou zde i další příčiny, které ovšem ovlivnit můžete.

Jak vyzrát na kruhy pod očima

Pojďme se podívat na jednoduché triky a tipy, které vám s kruhy pod očima mohou pomoci.

1) Dostatek spánku

Nejen v boji s kruhy pod očima pomáhá dobře se vyspat. Každý máme svou hranici, kolik spánku potřebujeme denně, nastavenou jinak. Ovšem 7-8 hod bychom si dopřát měli. Oči jsou prodlouženou rukou mozku, a pokud málo spíte, je unavený mozek, a tím pádem i oči a otoky pod očima na sebe nenechají dlouho čekat. Kvalitní a zdravý spánek je cesta ke krásným očím bez kruhů.

2) Podložená hlava při spaní

Pokud si při spánku podložíte hlavu více polštáři, je to další možnost, jak na kruhy pod očima vyzrát. Díky většímu podložení hlavy se nebude hromadit tekutina pod očima a díky tomu snížíte ranní otok očí.

Zdroj: Freepik.com

3) Okurka

Studené plátky okurky jsou klasikou, kterou snad využívá už úplně každý. Pokud ne, rozhodně je vyzkoušejte. Stačí nakrájet okurku na silnější kolečka a po dobu 10 min ji nechat na očích. Pak sundat. Efekt by měl být znatelný okamžitě.

4) Sáčky černého či zeleného čaje

Kofein a antioxidanty obsažené v čaji jsou také skvělými pomocníky v boji s otoky a kruhy pod očima.

 • Vezměte sáčky černého či zeleného čaje a namočte je do horké vody po dobu 5 minut.
 • Poté je vložte do ledničky na 20 min.
 • Po zchladnutí sáčky položte na oči a nechte působit cca 10–20 min.
 • Nakonec oči vypláchněte studenou vodou

5) Přírodní pleťový krém na kruhy pod očima

Na českém trhu najdete spoustu krémů, které obsahují vitamíny a minerály. Pokud hledáte přírodní variantu s vysokým regeneračním účinkem, doporučíme vám krém Artrin Renove, který vaši pokožku zpevní, hydratuje a zabrání vysušení. Nejenže vyhlazuje počínající vrásky a pomáhá v boji proti kruhům pod očima, ale také hojí drobné jizvičky. Využít ho nemusíte čistě jen na kruhy pod očima, ale i při začínající tvorbě vrásek.

6) Okurková + citronová šťáva

Pokud vám obklady z okurek nepomáhají tak, jak byste si představovali, vyzkoušejte okurkovo-citronovou šťávu. Pozor, šťáva se nesmí dostat do očí. Postup je jednoduchý, okurku nastrouhejte najemno a vymačkejte z ní šťávu. Poté vezměte citron a vymačkejte z něj stejné množství šťávy jako z okurky. Smíchejte a tamponem nanášejte pod oči. Nechte působit 15-20 min, a pak opláchněte teplou vodou.

7) Šťáva z brambor

Stejně jako okurky, i plátky brambor mohou ošklivé kruhy a otoky pod očima odstranit. Obsahují totiž vitamín C, který napomáhá kromě jiného i s tvorbou kolagenu a ke zdravější a krásnější pleti. Bramboru nastrouhejte, vymačkejte šťávu a namočte do ní bavlněné tamponky. Ty pak aplikujte na zavřené oči a nechte působit 10-20 min. Nakonec vypláchněte teplou vodou.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama