Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

7 bylinek pro zkvalitnění sexuálního života

Fotografie: Šafrán
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Sexuální život a jeho správné fungování ovlivňuje každého z nás. Když je vše v pořádku, partnerský život je bez poskvrnky, ovšem jakmile (ať už na straně ženy nebo muže) se objeví v sexuálním životě zádrhel, přináší to také rozepře a problémy do vztahu.

Pojďme se podívat na 7 bylinek, které vám pomohou získat opět kontrolu nad svým libidem. Nejedná se o vědecky podložené informace, proto pokud vaše problémy přetrvávají delší dobu, doporučujeme navštívit lékaře a bylinky používat jako podporu léčby.

Hřebíček

Hřebíček zahřeje i provoní domácnost a nejen to. Působí také jako zmírňovač stresu, zvyšuje průtok krve a tělesnou teplotu. Pomáhá zmírňovat úzkosti a ovlivňuje pozitivně nervovou soustavu, zvyšuje hladinu testosteronu, obsahuje omega-3 mastné kyseliny, mangan, vitamín K a další. Pokud si budete chtít uvařit čaj z hřebíčku, pak ho můžete zkombinovat se skořicí, zázvorem i novým kořením, zahřát tělo a nabudit smysly.

Pískavice – řecké seno

Pískavice neboli řecké seno má stejně jako hřebíček hřejivý efekt, pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, a naopak u kojících žen zvyšuje tvorbu mateřského mléka. Semínka pískavice si můžete nechat vyklíčit i doma v květináči na okně a mít tuto bylinku stále po ruce. Pokud chcete zvýšit sexuální touhu, pak sáhněte po extraktu z pískavice a pociťte její účinky na vlastní tělo.

Šafrán

Krokus, kročes neboli šafrán setý je bylinka, která má pozitivní vliv nejen na sexuální výkon, ale především na zklidnění nervové soustavy a nastolení celkové mentální pohody. Pokud například trpíte depresemi či úzkostmi, uvařte si šafránový čaj, nebo přidejte trochu šafránu do svého oblíbeného čaje, který běžně pijete. Denně se doporučuje 1 šálek šafránového čaje.

Kardamom

Kardamom obsahuje látku zvanou cineol, ta pomáhá zvýšit prokrvení mužských i ženských pohlavních orgánů. V Ajurvédské medicíně se kardamom využívá pro zvýšení libida již po staletí. Kardamom vám dodá nejen libido, ale i energii, má detoxikační účinky a zmírňuje únavu.

Zdroj: Freepik.com

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris je chlupatá rostlinka, která pochází z daleké Číny a Japonska a po staletí se využívá v tradiční čínské medicíně nejen pro pomoc při sexuální disfunkci. Využít ji můžete i při problémech s močovou soustavou či hormonálních výkyvech. V našem e-shopu Klub Energy Tábor najdete kotvičník zemní čaj nebo Tribulus terrestris forte – bylinný extrakt. Dodejte tělu sílu a užívejte si život opět plnými doušky.

Maca peruánská

V článku Maca – peruánský životabudič i afrodiziakum jsme již vše o zázračných účincích této rostlinky popsali. Pro zvýšení sexuálního libida je ideální maca černá, která pomůže odbourat stres, zvýšit sexuální výkon a také posílí paměť. V čínské medicíně se využívá také jako přírodní antidepresivum.

Škornice

O škornici je známo, že pomáhá zvýšit sexuální výkon, a to především u mužů. Obsahuje flavonoid icariin, který se přidává také do léků pro podporu erekce. Ovlivňuje prokrvení mužských pohlavních orgánů a zároveň zajišťuje správnou tvorbu pohlavních mužských hormonů. Škornice je navíc oproti známým tabletkám na podporu erekce šetrnější a zdravější variantou, a proto ji doporučujeme vyzkoušet dřív, než sáhnete například po známé viagře.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama