Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

5 vonných esencí, jejichž vůně vás uvolní i naplní optimismem a radostí

Fotografie: Vonná esence
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Jak léčit pochroumanou duši? Vyzkoušet můžete vonné esence a aromaterapii. Podstatné jsou nejen jejich účinky na tělo, ale také na duši. Vonné esence jsou dostatečně silné na to, aby odehnaly pocity nejistoty, hněvu, zoufalství, přepracovanosti nebo vnitřního zmatku. Mohou vás doprovázet při náročných situacích i po nich a pomoci vám hledat sebe sama. Dovolí vám na chvíli zastavit a vnímat pouze přítomný okamžik a vlastní pocity a myšlenky, které jsou často shonem potlačovány.

Levandulová esence vám pomůže najít moudrost bytí

Levandulová esence patří k velmi oblíbeným nejen proto, že vám připomene francouzskou Provence, ale i kvůli řadě účinků na duši. Je to esence, na kterou by se měly zaměřit zejména ženy, ovšem ani mužům není zapovězena. Levandulová esence pomáhá ženám hledat moudrost i rozptýlit pocity plachosti a rozpačitosti. Můžete ji přidat do difuzéru, aromalampy nebo do koupele a pomůže vám najít vztah k vaší vnitřní ženě.

  • Podporuje ženskost i emoční stabilitu.
  • Zmírní napětí a emoční nevyrovnanost.
  • Může být jednou z esencí, která vám pomůže urovnat a zklidnit myšlenky po náročném dni nebo odehnat pocity nejistoty a nerozhodnosti.
  • Vyzkoušet by ji měli i ti, které trápí nespavost.

Není od věci si právě levandulovou esenci kapat na polštář před spaním. Pomůže vám najít rovnováhu mezi ženskou jemností a silou.

Geranium odplaví pocity zoufalství z přepracovanosti

Také esence Geranium patří do skupiny, které podporují ženskost. Konkrétně se zaměřuje na návrat k ženské smyslnosti a síle. V dnešní uspěchané době a v době, kdy se ženy (co se výkonnosti týče) staví do stejné pozice jako muži, je velice těžké udržet si ženskost, jemnost a smyslnost.

  • pomáhá zmírňovat pocity zoufalství, kdy má žena pocit, že nestíhá, je nedostatečná či méně výkonná
  • zklidňuje rozjitřené emoce při přepracovanosti

Je vhodná po opravdu náročných dnech, kdy byste neměli zapomínat najít si chvilku pro sebe. I malá chvilka strávená relaxací u aromalampy vás totiž dokáže restartovat po zbytek dne. Každodenní (i třeba chvilkový) návrat k sobě posiluje vnitřní sílu a ulehčuje prožití přítomného okamžiku.

Ylang ylang funguje jako afrodiziakum

Ylang ylang éterická esence je vhodná pro muže i ženy, jimž pomáhá najít emoční rovnováhu. Dnešní uspěchaná doba zaměřená na výkon a úspěch nás podvědomě nutí neustále se srovnávat, ať už se sousedem, kamarádem, kolegou nebo dokonce s neznámými lidmi z časopisů a televize. Jenže právě srovnávání je nebezpečným jevem, který nás může odpojit od pocitů vlastního naplnění. Spíše než jinde je potřeba hledat dokonalost uvnitř sebe, a to zejména přijetím sebe. Právě s tím může pomoct esence Ylang ylang, která má také afrodiziakální účinky, uklidňuje a pomáhá zachycovat pocit štěstí.

Zdroj: Freepik.com

Mátová esence pomáhá prožívat přítomný okamžik

V záplavě stresu a emočního vypětí je velmi těžké užívat si přítomný okamžik, natož se právě k prožití pocitů „tady a teď” vracet přes den opakovaně. Napomoci k tomu může mátová esence, která povznáší ducha k větší svobodě, rozpouští upjatost a strnulost a přináší větší pohodu. Posílený duch a vnitřní rovnováha pomohou lépe snášet stres a filtrovat negativní emoce. Vůně máty vám může připadat obyčejná, ale kolikrát jste se právě na ni soustředili? Zkusit to můžete prostřednictvím meditace u aromalampy s mátovou esencí.

Sweet Orange vám do žil nalije optimismus

Škarohlídové jsou všude kolem nás a nejhorší na tom je, že jsou i uvnitř nás, pokud s pocity zoufalství a zmaru správně nepracujeme, ale ještě je přiživujeme. Odplavit stres a špatnou náladu napomáhá sladká a šťavnatá esence Sweet Orange. Esence pomáhá mírnit napětí z náročného dne, odplavuje zakalené myšlenky a vlévá do žil čerstvou energii a pozitivitu. Je vhodná pro ty, kteří se snadno nechávají pohltit okolními faktory a často sklouzávají k negativismu. Esence Sweet Orange pomáhá povzbudit mysl a bojovat s pocity zmaru. Nově nabytou energii, radost a sílu pak můžete bez omezení šířit do vašeho okolí.

Použití vonných esencí

Použití vonných esencí je různé. Těžit můžete z jejich vůně, když je použijete do aromalamp nebo difuzéru. Můžete pár kapek smíchat s vodou a rozprášit do místnosti nebo neředěné v pár kapkách nakapat na polštář. Vonné esence se dají smíchat s rostlinným olejem a použít k uvolňujícím masážím. Některé z nich lze používat vnitřně třeba k výplachům dutiny ústní, mažou se na čelo i pod nos k uvolnění dýchacích cest nebo zmírnění bolestí hlavy. Vždy si přečtěte u vybrané esence návod k použití.

Tip: Staňte se členem Klubu Energy Tábor, získejte klubové členství a vyberte si tu nejvhodnější esenci pro vás – zde.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama