Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

5 jarních tipů na shození přebytečných kil a regeneraci organismu

Fotografie: Hubená dívka v kuchyni s ovocem a zeleninou
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Zimní období většinu z nás svádí k různým prohřeškům ve stravování, které organismu příliš nesvědčí, a pokud se přidá i menší pohybová aktivita, dojde zákonitě k přibývání na váze. Obecně je lidské tělo zatíženo nejen těmito faktory, ale svou roli hraje také užívání léků na různé virózy a bakteriální infekce, které zatěžují játra a oslabují jejich funkci.

To se projevuje únavou, nechutenstvím, ale také změnami nálady, k tomuto orgánu je podle tradiční čínské medicíny přiřazena emoce hněv a vztek. Proto je ten nejvyšší čas na jarní restart celého organismu, pročištění důležitých orgánů, shození přebytečných kil i načerpání energie. A tady je pár tipů, jak na to.

Regenerujte svá játra

Játra plní v lidském těle celou řadu životně důležitých funkcí, jako je zásobovací, metabolická, transportní a také velmi důležitá funkce detoxikační. Pokud je tento orgán pravidelně zatěžován nevhodnou stravou (nezdravé tuky, smažená a tučná jídla, uzeniny, potraviny obsahující konzervanty, léky, alkohol, ale také sladké nápoje), už není schopen všechny tyto funkce vykonávat. Právě jaro je tím nejvhodnějším období, jak játra efektivně pročistit a regenerovat, nejlépe přírodní cestou. Volbou čísla jedna je bylina ostropestřec mariánský, má schopnost díky obsahu silymarinu pročistit játra a regenerovat poškozený jaterní parenchym. Na trhu je k dispozici v prášku, kapslích, čaji nebo tinkturách. Skvělými pomocníky jsou také bylinkové čaje, pampeliškový, kopřivový nebo měsíčkový.

Tip: V e-shopu provoněném bylinkami a přírodou Klub Energy Tábor najdete přípravky pro detox jater a další přírodní doplňky stravy.

Vynechte sladké nápoje

Je obecně známo, že slazené nápoje organismu neprospívají z mnoha důvodů. Cukry v nich obsažené dovedou napáchat v organismu pěknou škodu včetně ztučnění jater, které může vést až k cirhóze. Sladké nápoje je možno nahradit nepřeberným množstvím zdravých nápojů a chutných tekutin, které vám dodají energii a celý komplex přírodních bioaktivních látek, které tělu prospívají. Základ pitného režimu by měla tvořit voda (neperlivá), dále čaje bylinné, zelené nebo nápoje z koření (zázvor).

Zaměřte se na kvalitu jídla

Jste už unaveni z neustálého přepočítávání kalorií a přemýšlení, jak rychle zhubnout? Hoďte tyto starosti za hlavu a zaměřte se na kvalitu a obsah stravy. V první řadě vsaďte na polévky, které mohou posloužit jako oběd i večeře. Pokud zvolíte kvalitní zeleninové, luštěninové nebo vývary z libového masa, ve kterých budou obsaženy nejrůznější druhy zeleniny, jste na nejlepší cestě shodit nějaké to kilo. Při přípravě těchto pokrmů jsou uvolňována ketonová tělíska, která jsou požírači tuku, takže si pochutnáte a zároveň zhubnete. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

Zdroj: Freepik.com

Věnujte také pozornost výběru pečiva, volte raději domácí, které je vyrobené z kvásku, s vysokým podílem celozrnné žitné mouky. V období jarního restartu je vhodné omezit v jídelníčku maso, hlavně to červené, nejlépe ho v období od února do Velikonoc úplně vynechat. Dopřejte tělu dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, které dodají potřebné vitamíny a minerály, ale také enzymy, které jsou nezbytné pro správné fungování organismu, vitalitu a energii.

Vsaďte na chia semínka

Chia semínka jsou semena byliny šalvěje hispánské. Jsou považovány za plnohodnotnou superpotravinu. Obsahují velké množství bílkovin, vitamínů, minerálů, stopových prvků a také esenciální mastné kyseliny omegy 3 a omega 6 ve vyváženém poměru 3:1. Tím, že ve střevech svůj objem mnohonásobně zvětší, zajistí na dlouhou dobu pocit sytosti a vy nebudete mít potřebu se poohlížet, co byste sezobli. Ideální je přidávat tato semínka do bílého jogurtu, budete tak mít zdravou snídani nebo svačinku společně s čerstvým nebo sušeným ovocem. Doporučená dávka jsou 4 kávové lžičky denně.

Tip: Zde najdete recepty s využitím chia semínek.

Zařaďte do jídelníčku zelené potraviny

Zelené potraviny (chlorella, spirulina, mladý ječmen) je vhodné zařadit do jídelníčku právě na jaře. Detoxikují organismus od všech patogenů a podporují činnost jater a žlučníku. Dále zvyšují odolnost proti fyzické i psychické zátěži a díky vysokému obsahu chlorofylu zajišťují rychlou obnovu hemoglobinu – krevního barviva. Jedna až dvě tablety či kávové lžičky prášku denně vám dodají potřebnou dávku plnohodnotných živin i přísun životodárné energie.

Součástí jarního ozdravného programu by měl být pravidelný pohyb v jakékoliv formě – chůze, cvičení, jízda na kole.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama