Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

5 bylinek na podporu sexuálního apetitu

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Náročná práce, stres, únava! To vše jsou zabijáci našeho milostného života. Nezoufejte! Existují byliny, které vám pomohou získat zpět potřebnou jiskru. Kromě podpory libida mají mnoho dalších benefitů.

Kotvičník zemní

Hojně rozšířená trvalka je využívána v tradiční čínské medicíně. Kotvičník zemní zvyšuje plodnost, zlepšuje kvalitu spermií a podporuje libido u mužů i žen. Kromě toho příznivě působí na kardiovaskulární systém a močové cesty. Běžně je k dostání tinktura, která se užívá v kapkách (Tribulus Terrestris Forte) a nechává se vstřebat v ústech. Sušená nať se povaří 15 minut v litru vody a čaj z kotvičníku můžete pít i třikrát denně. Působení podpoříte v kombinaci s rostlinou maca.

Šatavari

Šatavari neboli asparágus hroznovitý je rostlina pocházející z Asie, uplatnění našla především v indické tradiční medicíně. Šatavari je pomocníkem hlavně pro ženy. Zmírňuje premenstruační syndrom a pomáhá při nepravidelném menstruačním cyklu. Využijí ho ženy po porodu, při pocitech úzkosti, pro podporu tvorby mateřského mléka. Kromě výše uvedeného je vhodný i pro pány, u kterých podporuje tvorbu spermií, a tím zvyšuje plodnost. Užívá se jedna lžička namletého kořene jednou denně. Prášek dobře rozmíchejte v tekutině a vypijte.

Vitánie snodárná

Trvalka dorůstající až 70 cm je často nazývána ašvaganda. Vyskytuje se v Africe a Asii a její použití je známo již od starověkých kultur. Je hojně využívána jako afrodiziakum a podporuje mužskou erekci. Má blahodárný vliv na lidskou psychiku. Snižuje únavu, ulevuje od stresu a pomáhá při usínání. Vitánie je známá i pro své účinky podporující plodnost.

Maximální denní dávka jsou 4 gramy! Namletý kořen rozmíchejte ve vodě, džusu nebo čaji a vypijte. Ve specializovaných obchodech jsou k dostání i kapičky, jejichž užívání je pro mnohé pohodlnější. Dávkování se pak řídí doporučením výrobce.

Muira

Muira je poměrně vysoký keř rostoucí v pralesích Jižní Ameriky. Pro své léčebné účinky se nejvíce využívá kořen a kůra. Mezi největší benefity této rostliny patří její afrodiziakální účinky. Pomáhá stimulovat sexuální touhu a napomáhá při problémech s erekcí. V současnosti jsou zkoumány její účinky na problémy s impotencí. Užitečná je i pro ženy, které trpí premenstruačním syndromem. Jednu čajovou lžičku drceného kořene povařte v litru vody přibližně 15 minut, nechte odstát, a pak rozdělte do tří dávek během dne.

Zdroj: Freepik.com

Ba Ji Tain

Český název je morinda lékařská. Jedná se o drobný keř, který se pěstuje pro své zdužnatělé kořeny. V čínské medicíně je využíván pro ozdravení reprodukčního systému. Pomáhá při impotenci a neplodnosti. Zvyšuje sexuální touhu. Pomáhá při nepravidelné menstruaci a zmírňuje inkontinenci. Můžete ho využít i jako stimulant, který podporuje duševní zdraví a zvyšuje fyzickou odolnost.

Dávkování morindy je jeden šálek denně. Připravte si nápoj z 5 gramů kořene a 250 ml vody, vše povařte 15 minut, nechte zchladnout a vypijte.

V případě, že by vám tato inspirace nestačila, zde je dalších 7 bylinek pro zkvalitnění sexuálního života, které najdete růst i na své zahrádce či louce za domem.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama