Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

4 nejčastější chyby při mytí vlasů, pozor na ně

Fotografie: Mytí a sušení vlasů
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Mytí vlasů se může zdát jako banální činnost, kterou zvládneme všichni. Ovšem velmi často se při mytí vlasů dělají chyby, které mají za následek vysušení pokožky hlavy a mohou způsobit lámavost vlasů či zplihlý dojem. Zjistěte, zda chyby při mytí vlasů neděláte také a vyhněte se jim jednou pro vždy.

1) Stáhněte teplotu vody

Myjete si vlasy horkou vodou? První chyba, které byste se rozhodně měli vyhnout. Při mytí pokožky horkou vodou odstraníte z pokožky hlavy maz a vlasy se budou vysušovat a více lámat. Vzhled bude matný. Stáhněte tedy teplotu vody a vlasy v první fázi mytí pořádně namočte. Tím se zbavíte velkého množství nečistot.

2) Neplýtvejte šamponem

Myslíte si, že čím více šamponu na mytí vlasů využijete, tím lépe? Opak je pravdou. Dokonce se doporučuje šampon i naředit vodou. Díky tomu nejenže ušetříte výdaje, ale také dopřejete svým vlasům perfektní péči. Šampon následně vmasírujte do pokožky hlavy a nechte napěnit. Pěna se postará o zbytek. Jestliže nanášíte šampon i na konečky, dochází tak k vysušení a lámání.

Zdroj: Freepik.com

3) Vyměňte nezdravé za zdravé a sledujte obsah šamponu

Pokud chcete vědět, kterým látkám se v kosmetice vyhnout, stačí kliknout. V článku zjistíte vše o tom, proč využívat přírodní kosmetiku bez chemie. U vlasů to platí samozřejmě také. Ačkoliv vlasy po umytí vypadají krásně, s dlouhodobým využíváním šampónů s přidanými sulfáty a silikony vaše vlasy ztratí na síle a kráse. Přírodní šampony a jejich obsahové látky jsou skvělou alternativou, jak o vlasy a pokožku hlavy pečovat. Pravdou je, že vlasy si musí na změnu zvyknout, a to především tehdy, pokud jste je nikdy nevyužívali.

Bylinné extrakty přidávané do přírodních šamponů vaše vlasy příjemně vyživí a dodají jim potřebné vitamíny a minerály. Přírodní šampony se vyrábí i pro konkrétní typ vlasů (mastné, normální či vysušené atd.) Stačí si tedy pouze vybrat ten správný. V našem e-shopu Klub Energy Tábor najdete přírodní šampony s obsahem bylinných extraktů, bez sulfátů a silikonů.

4) Fénujte a česejte vlasy tak, aby netrpěly

Ideální je nechat uschnout vlasy bez využití fénu a horkého vzduchu, ale… Jít spát s mokrou hlavou není pro každou z nás úplně ideální řešení – ať už máte vlasy dlouhé či krátké. Všechny chceme vypadat co nejlépe. Proto zvolte takový fén, kde máte na výběr teplotu a foukejte vždy od kořínků ke konečkům. Doporučuje se v předklonu, ale ani to nemusí všem vyhovovat. I na hřebenu záleží. Ten by měl mít široké zuby a s česáním mokrých vlasů opatrně, aby se nepolámaly. Po takovéto úpravě vlasů je následně ošetřete arganovým olejem, který jim dodá lesk a potřebnou výživu.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama