Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

2 letní DIY tipy na přírodní odpuzovače komárů

Fotografie: Komár
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Komáři a teplé letní večery patří neodmyslitelně k sobě. Ať už jste doma a užíváte si večerní pohodu u bazénu nebo jste se vydali kempovat a nechcete se ráno vzbudit s nevzhlednými pupínky na obličeji, máme pro vás 2 tipy, jak si doma vyrobit odpuzovače komárů jednoduše a z ingrediencí, které v každé kuchyni určitě najdete. Jdeme na to.

Svíčky odpuzující komáry

První tip je ideální pro ty, kteří rádi spí s otevřeným oknem nebo pozdě do noci pracují, a díky tomu komárům dávají zelenou k návštěvě jejich příbytku. Vyrobte si svíčky na odpuzení, zcela přírodní a z ingrediencí, které doma určitě najdete. Pokud ne, není problém skočit pro ně do obchodu.

Jak vyrobit svíčku proti komárům

Budete potřebovat citron, limetku, zavařovací sklenici (zavařovat však nebudete), bazalku, citronový olej a plovoucí svíčku.

Postup:

  • nakrájejte limetku a citron na plátky
  • rozdělte je do dvou sklenic a přidejte bazalku
  • naplňte sklenice vodou až po povrch
  • zakápněte citronovým olejem cca 10 – 15 kapek
  • promíchejte
  • nakonec přidejte plovoucí svíčku
  • zapalte svíčku a užívejte si letní večery bez bzučících potvůrek

Zdroj: Pinterest

Zdroj: Freepik.com

Jak na kempování bez komárů? Využijte kávovou sedlinu a máte po starostech

Kávová sedlina má mnoho využití, a kromě odpuzení komárů ji můžete využít třeba na kruhy pod očima nebo jako pohlcovač zápachu. V tomto článku najdete kompletní seznam na její využití. Ale vraťme se ke komárům.

Kávová sedlina se využívá jako venkovní odpuzovač hmyzu. Perfektní parťák při kempování. To, co je nutné udělat, je především zabezpečit, aby ji vítr po zapálení nerozfoukal. Ideální je mít ji buď v nehořlavé misce, nebo ji navlhčit, vyrobit z ní kostky či jiné tvary a následně nechat vyschnout, umístit na alobal a zapálit. Vůni kávové sedliny komáři nesnáší a vy se tak můžete těšit na klidné večery bez jejich přítomnosti.

Tip: Vyrobte si domácí přírodní repelent a buďte v pohodě také v přírodě.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama