Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

10 tipů na recepty s avokádem pro zdravější jídelníček

Fotografie: Avokádo
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Avokádo je nejen nabité zdravými látkami, ale vzhledem k jeho nevýrazné chuti ho můžete zpracovat nasladko i naslano a využít ho v mnoha zdravých receptech. My jsme si pro vás připravili 10 zdravých receptů s avokádem, které můžete ihned vyzkoušet a překvapit rodinu novou chutí avokáda. Jdeme na to.

Avokádové svačinky

Co myslíme avokádovými svačinkami? Připravili jsme pro vás recepty na pomazánky, sendviče i tousty a stačí si pouze vybrat podle vaší chuti.

Avokádová pomazánka

Tento recept je určen pro vegany, vegetariány, ale také každého, kdo si chce rychle pochutnat a avokádo využít jako pomazánku třeba na domácí houstičky. K přípravě budete potřebovat pouze pár ingrediencí. Pomazánka je dochucená česnekem a citronovou šťávou. Zde najdete celý recept na avokádovou pomazánku z naší kuchyně.

Avokádové vafle

Avokádové vafle si zamilují vegani i masožravci. Příprava je velmi rychlá a během chvilky můžete svačinu nebo lehkou večeři podávat. Příprava trvá cca půl hodiny a pochutná si celá rodina. Zde najdete recept na avokádové vafle. Přejeme dobrou chuť!

Toasty s avokádem a rukolou

Máte raději toasty než vafle? Pak vyzkoušejte zdravý recept na toasty s avokádem a rukolou. Zasytí a toasty skvěle chutnají i studené a můžete si je zabalit na výlet či do přírody. Příprava trvá cca půl hodinky. Celý recept na toasty s avokádem najdete zde.

Avokádové obědy i večeře

Jestliže hledáte něco vydatnějšího, připravili jsme pro vás avokádovou inspiraci ve formě obědů či večeře.

Cuketové nudle s avokádovou omáčkou

Specialita pro každého, kdo chce jíst a žít zdravě. Cuketové nudle s avokádovou omáčkou překvapí nejen chutí, ale i rychlostí přípravy. Doplnit je můžete krevetami, které dodají nudlím exotickou chuť. Celý recept na speciální cuketové nudle s avokádovou omáčkou najdete zde.

Avokádové chipsy s hummusem

Avokádové chipsy s hummusem jsou vhodné i pro vegany, pokud vynechají parmezán. Tento recept ocení každý, kdo miluje hummus a rád ochutná zase něco nového. Příprava receptu trvá cca 30 min a uvidíte, že chipsy zmizí tak rychle, že ani nestihnou vystydnout. Celý recept na avokádové chipsy s hummusem najdete zde.

Zapečené žampiony s avokádem

Pro milovníky houbových receptů tu máme kulinářskou inspiraci ve formě zapečených žampionů s avokádem. Je to opravdu dobrota, kterou ocení především vegani a vegetariáni. Stačí vám k tomu 3 ingredience, sůl a pepř. Výborné, rychlé a zdravé jídlo. Celý recept na zapečené žampiony s avokádem najdete zde.

Zdroj: Freepik.com

Avokádové mlsání

A na závěr tu pro vás máme avokádové mlsání, ať už se jedná o saláty, avokádové pečivo nebo pudinky. Vyberte si a vyzkoušejte, jak chutná avokádo 4x jinak.

Avokádový pudink pro vegany bez cukru

Avokádový pudink je vhodný pro každého, kdo upřednostňuje rostlinnou stravu a má mlsný jazýček. Chutná skvěle, neobsahuje cukr a děti si ho také zamilují. Celý recept na avokádový pudink najdete zde.

Avokádové brownies

Pokud rádi pečete, můžete avokádo využít na výborné avokádové brownies. Chvilku vám příprava těsta sice zabere, ale výborná svačina pro děti do školy nebo jen tak na mlsání během dne bude připravena a uvidíte, že se děti do tohoto receptu zamilují. Celý recept na avokádové brownies najdete zde.

Avokádovo-vajíčkový salát

Avokádovo-vajíčkový salát je výborný, a pokud k tomu upečete ještě domácí houstičky, pak uvidíte, že doma budou překvapení a vaše kulinářské umění opravdu ocení. Salát je hotový za 10 min, a pokud nechcete péct houstičky, pak můžete podávat s jakýmkoliv pečivem dle chuti. Celý recept na avokádovo vajíčkový salát najdete zde.

Čokoládovo-avokádová pěna

Nezapomínáme ani na milovníky čokolády. Tento recept na pěnu z čokolády a avokáda vaše chuťové buňky dovede k extázi. Recept je vhodný pro vegany i vegetariány a jeho příprava zabere pouze 10 min. Celý recept na čokoládovo-avokádovou pěnu najdete zde.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama