Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

10 bylinek pro přírodní podporu trávení

Fotografie: Čaj pro trávení
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Trápí vás zažívací potíže a hledáte tipy na bylinky a přírodní doplňky stravy, které by vás postavily zase na nohy? Máme pro vás 10 bylinek, které zdravé trávení podpoří. Udělejte si čas na zdraví a upravte si jídelníček tak, abyste enzymům na trávení jejich práci ulehčili. Navíc se zdravou stravou zlepšíte nejen trávení, ale také celkovou kondici a budete se cítit fit. Jdeme na to.

10 bylinek pro podporu trávení

Bylinky a bylinné čaje využívaly nejen naše babičky. V čínské medicíně se trávení přisuzuje velká moc nejen nad tím, jak se cítí naše střeva, ale i jak se cítíme po psychické stránce. S vyčerpanými střevy a trávicím systémem je vyčerpaná i naše psychika. Proto je dobré harmonizovat organismus a zaměřit se na takové bylinky, čaje a bylinné koncentráty, které jsou určeny přímo pro tyto potíže. Pojďme se na ně jednotlivě podívat.

1) Ibišek

Ibišek podpoří trávení, látky v něm obsažené chrání játra před škodlivým volnými radikály, velmi dobře působí také jako prevence proti zánětům, pomáhá s nepříjemnými stavy před menstruací (PMS) a ženy pozor, také dokáže zpomalit stárnutí. Nejčastěji se využívá nálev z květů ibišku. Zakoupit si můžete čajovou směs s ibiškem nebo bylinný koncentrát. V našem e-shopu najdete bylinné kapky King Kong s ibiškem lékařským. King kong se užívá při pocitu únavy a při nedostatečné hormonální rovnováze. Organismus osvěží a vy se budete cítit vitálně a plní energie.

2) Jitrocel

Jitrocel je na první pohled naprosto obyčejná rostlinka. Není nikterak vzácný, najdete ho růst snad všude, ale pyšní se svými obsahovými látkami a jejich účinky. Jitrocel je výborný nejen na trávicí potíže, ale pomůže také při onemocnění dýchacích cest, zastavuje krvácení, utlumuje bolest při bodnutím hmyzem, posiluje imunitu a zlepšuje kvalitu vlasů i pleti. Uvařit si můžete z jitrocele čaj nebo pro podporu trávení vyzkoušejte bylinné kapky Regalen, které obsahují extrakt z jitrocele a dalších bylinek.

3) Kardamom

Kardamom je velmi často využíván v Ajuvérdské medicíně, podle ní dokonce snižuje pocity deprese, úzkosti a harmonizuje celkově mysl. Ovšem působí skvěle také při zažívacích potížích, při zvracení a nevolnostech je ideálním pomocníkem, detoxikuje organismus, přidává se do přírodních past na zuby, protože je perfektním pomocníkem pro odstranění zápachu z úst. Navíc je to také přírodní afrodiziakum, a tak můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Odstraníte trávicí potíže a povzbudíte vášeň.

4) Lapacho

Čaj Lapacho pomáhá při detoxikaci a očistě jater, ale je skvělým pomocníkem také při trávicích potížích, posiluje imunitní systém, podporuje krvetvorbu a zpomaluje předčasné trávení. Lapacho se nazývá také jako čaj, který vám dá moc a sílu. Co je na tom pravdy, to si budete muset vyzkoušet na vlastní kůži. V našem e-shopu najdete čaj Lapacho s jemnou chutí i vůní a silnými detoxikačními účinky.

5) Třezalka

Třezalka tečkovaná je známá také jako přírodní antibiotikum a působí protizánětlivě. Pomáhá při potížích s žaludečními vředy, při nemocech jater a žlučníku, upravuje hormonální výkyvy, funkci kardiovaskulárního systému, ale využívá se také při ekzémech či hemoroidech. Třezalka tečkovaná má mnoho benefitů. Uvařit si můžete čaj, nebo vyzkoušejte bylinný koncentrát Korolen z našeho e-shopu, který obsahuje výtažek z třezalky, lapacha, česneku setého, jinanu dvoulaločného atd.

Zdroj: Freepik.com

6) Chlorella

Chlorella aneb zelená kráska, která může pomoci s mnoha neduhy. Prodává jako doplněk stravy a v našem e-shopu ji najdete ve formě tablet. Chlorella posiluje mozek, pomáhá s detoxikací organismu, a pokud ji budete užívat pravidelně, budete se dlouhodobě cítit fit a v kondici. Veškeré vitamíny i minerály, které chlorela obsahuje, najdete v článku – Chlorella vás posílí po fyzické i psychické stránce.

7) Vilcacora

Vilcacora, kočičí dráp nebo Uncaria Tomentosa se dá přeložit jako svatá rostlina. Tuto přezdívku si získala díky svým zdravotním benefitům, které nabízí. A které to jsou? Vilcacora posiluje imunitu, velmi dobře působí proti plísním a virům, harmonizuje trávicí systém a pomáhá při zažívacích potížích. Dále se pyšní antioxidačními účinky a zpomaluje projevy předčasného stárnutí. V e-shopu Klub Energy Tábor najdete čaj Vilcacora, který si jednoduše připravíte podle návodu.

8) Pískavice řecké seno

Pískavice řecké seno je jedna z bylinek, které mohou užívat i těhotné ženy. Tato bylinka je známá především svým laktogenním účinkem. Při nedostatku mateřského mléka ji rozhodně využijte a zvyšte tak tvorbu mléka. Nicméně je užitečná i při zažívacích potížích, užívá se také při menopauze a účinně bojuje proti jejím příznakům. Urychluje hojení ran, srovnává hladinu cukru v krvi a má také protizánětlivé účinky. Pokud cvičíte, nabudí vás k vyšším výkonům.

9) Puškvorec

Puškvorec se využívá v lidovém léčitelství již od nepaměti – ať už ve formě odvaru nebo se využíval jako přídavek do bylinné směsi. Puškvorec svým vzhledem nijak nepřekvapí ani neoslní, ovšem o to více překvapí svými zdravotními účinky. Užívá se při výpadcích paměti, podporuje kognitivní funkce, soustředěnost, pomáhá při trávicích potížích, doporučuje se užívat, pokud se chystáte přestat kouřit. Pomůže s překonáním závislosti i s nastolením pocitu klidu a klidného spánku. V našem e-shopu najdete bylinný koncentrát Stimaral, který je vhodný užívat např. před zkouškami nebo při náročném pracovním zatížení. Obsahuje nejen puškvorec, ale i další bylinné výtažky, které vám pomohou k maximální koncentraci i mentální pohodě.

10) Mateřídouška

A posledním tipem je mateřídouška, která nabízí mnoho zdravotních benefitů. Pomáhá s imunitou, zklidňuje pokožku od popálení sluncem či při bodnutí hmyzem, pozitivně působí na trávicí a dýchací systém, účinně bojuje proti infekcím a urychluje hojení ran. Mateřídouška je bylinka, na kterou nedáme dopustit. Nejčastěji se užívá odvar z mateřídoušky, ale najdete ji také v čajových směsích a mastech.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama